15 Temmuz Gazi Hakları ve Maaşları

15 Temmuz Gazi Hakları ve Maaşları

15 temmuz gazi ve şehitlere yardım hakkında tüm merak edilen suallerin net yanıtlarını buradan inceleyebilirsiniz. 15 Temmuz darbe girişimini yapan alçak teröristler hak ettiklerini cezaları (idam) almalarını temenni ederek yazımıza başlıyoruz. Türkiye o kara lekeyi asla unutmayacak. Darbeye kalkışan alçakların bıraktıkları izler tarihler boyunca silinmeyecek. Şehit ve gazilerimizin isimleri nesilden nesile aktarılacak. Devlet o gün sokağa çıkan, bu uğurda şehit ve gazi olan vatandaşlarını unutmadı.Bundan ötürü şehitlere ve gazilere yardım kampanyası başlattı.

Şehit ve Gazilerimizi Minnetle Anıyoruz!

Belkide olanlar olmasaydı, bugün bambaşka bir Türkiye olurdu. O kahraman vatandaşlar sayesine darbe girişimi bastırıldı. Tabi bunun yanında darbeye karşı olan asker ve polislerimizi unutmamak gerekiyor. Bu kalkışmaya dur diyen herkese şükranlarımızı sunayı bir borç biliriz.

15 Temmuz Şehit ve Gazi Tazminatları

Devlettin unutmadığı şehit ve gazilere yardımların rakamları netleşti. Şehit yakınları için aylık 3 bin 203 TL net maaş ödenecek. Ayrıca toplam ödenecek tazminat 88 bin 596 TL olarak açıklandı. (Şehit ailelerine ödenecek tazminat miktarı) Gazilere ise vazife malullüğü aylığı bağlanacak. Bu kapsamda tüm detaylar aşağıda yer almaktadır.

Başbakan Binalı Yıldırım tarafından yapılan açıklamaya göre o gece tırnağı bile zarar görmüş kimse gazi sayılacaktır. Bu açıklama 15 temmuz gazi olma şartları kapsamında incelenmektedir.

Şehit ve gazilere verilen bazı haklar ;

– Şehit yakınları ve gazilere vazife malullüğü aylığı verilmesi,

– Nakdi tazminat ödemesi,

– Ek tazminat ve ikramiye gibi ödemelerin yapılması,

– Kamuda istihdam hakkı,

– Sağlık yardımı,

– Diğer haklar,

Bu kapsamda, 15 temmuz gazi maaşları şu şekilde belirlenmektedir. Kişinin gazilik derecesine göre aylık ödemeler yapılacaktır. Gazi olan kişini alacağı tazminat miktarı ise 17 bin 719 TL’yi geçmemek kaydıyla ile derecesine göre verilecektir.

Merak edilen sorular ? (Gerçek kullanıcı yorumları ve cevaplarını bulabilirsiniz.)

15 Temmuz gazi maaşları verilmeye başlandı mı ? Darbe gazilerine maaş ve darbe gazilerine tazminat üzerinde çalışmalar devam ediyor. Farklı illerde olan gazilerimizin yorumlarını okuyarak irtibata geçebilirsiniz.

15 Temmuz gazileri nereye başvuracak ?

15 Temmuz gazisi olan vatandaşlarımızın başvuracağı bir çok kurum vardır. Bunlar kaymakamlık, valilik, İçişleri Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü diye sıralayabiliriz.

15 Temmuz gazilerine verilen haklar ?

  • Tazminat verilmesi, (2330 sayılı kanun gereğince)
  • Aylık maaş bağlanması, (2330 sayılı kanun gereğince)
  • Sosyal haklar, (3713 sayılı kanun gereğince)

15 Temmuz gazilerine verilecek tazminat

Yardım muhtaç olan gazilerimizin kendilerine en yüksek devlet memurluğu aylığının (ek göstergesi dahil) 170 katı, geriye kalan gazilere ise en yüksek devlet memurluğu aylığının (ek göstergesi dahil) 115 katından az olmamak kadıyla ek tazminat ödenir. Nakdi tazminata ilişkin esas ve usuller çerçevesinde ilgili kurumlar tarafından ödenir. (667 sayılı KHK MADDE 7 – (1) 15/7/2016)

Özetle ; -En yüksek devlet memuru aylığı tutarı (brüt): (1500+8000) X 0,079308 = 753,43 TL’dir (Temmuz 2016 verileri) Muhtaç olan gazilerimize maksimum 753,43 x 170 : 128 bin TL, muhtaçlık deresine yok ise en az 86,668 TL ödenmesi gerekmektedir. Burada ki rakamlar brüttür. Vergi dilimlerine göre yaklaşık %35 kesintiye uğrayabilir. Yani gazilik derecesine göre en az 56,341 TL ile 83,200 TL arasında ödeme yapılacaktır.

15 Temmuz gazi maaşları ne zaman başlanacak

Bunun ilgili çalışmalar devam ediyor. 2330 sayılı Kanun hükümlerine göre aylık bağlanması hakkından ve bu fıkranın (c) ve (d) bendindeki haklardan yararlandırılır.

15 Temmuz gazi olma şartları

Başbakan Binalı Yıldırım’ın açıklaması : “Şehit yakını ve gazilerimizle ilgili yeni bir düzenleme daha yaptık. Bunlara aylık bağlanabilmesi için SGK borcu olmaması gereken saçma sapan bir kural vardı. Bu borçlar da siliniyor ve gerekli maaş bağlanıyor. Yarasının ölçüsü ne olursa olsun, o yarayı hafifletmek, gönlünü kazanmak bizim görevimizdir. O meydana inenler, tırnağı bile yaralanmışsa onlar da gazilik hakkından yararlanacak. Onlar Türkiye’nin geleceğini kurtardı. Gazilerimize iş bağlayacağız.”

15 Temmuz gazileri derneği

15 Temmuz gazileri derneği açıldı. Gazilerimizin ve şehitlerimizin haklarını savunmak için kurulan dernek irtibat numarası ve adres bilgileri

Adres : Mahir İz Caddesi No: 28/2-4 34662 Altunizade Üsküdar İstanbul Türkiye

Tel : 216 322 15 07

15 Temmuz gazileri son durum

Çalışmaların devam ettiğini belirtelim. Farklı illerde bulunan gazilerimizin güncel yorumlarını takip edebilirsiniz.

24.12.2017 tarihinden güncel bilgiler şu şekildedir.

  • Vefat edenlerin kanuni mirasçılarına 88.596 TL,
  • Bakıma muhtaç malullere 177.192 TL,
  • Diğer malullere ise, malullük derecelerine göre 66.447 TL ila 22.149 TL arasında,
  • Yaralananlara da 17.719 TL’yi geçmemek üzere yaralanma derecelerine göre, tespit edilen tutarda Nakdi Tazminat ödenecektir.
  • Diğer sivillerden hayatını kaybedenler ile bakıma muhtaç malullere 150.613 TL, diğer malullere ise 101.885 TL tutarında ek tazminat, nakdi tazminat ödemesini yapan kurumlarca ödenecektir.
  •  Ek Ödeme ile Eğitim Öğretim Yardımı: Şehit ve gazilerimizin çocuklarına ilköğrenimde 1.398 TL, lisede 2.098 TL, yükseköğrenimde ise 2.797 TL tutarında yılda bir defa eğitim öğretim yardımı ödenecektir. Ayrıca, maluliyet derecelerine göre 2017 yılında ek ödeme yapılacaktır.

NOT : Son bilgi Sivil Demokrasi Şehit Ve Gazilerine Aylık Bağlanmasına İlişkin Olarak 667 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname İle Yapılan Düzenleme Hakkında Basın Açıklaması göre verilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Askere Giden Memur Maaş Alır Mı ? başlıklı makalemizde askere giden memur, askere giden memur izin ve askere giden memur maaş hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsor Reklam
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Kimler Neler Demiş?

150 Yorum - "15 Temmuz Gazi Hakları ve Maaşları"

Bir Cevap Yazın

Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Habip
Ziyaretçi

Merhaba bütün Gazilere maaş varmı ( hafif yaralı)

Vedat kaya
Ziyaretçi

Başbakan tırnağından bile yaralanmışsa gazi sayılacak dedi , yani yaralı olan 2 bin küsür kişi gazilik maaşı alacakmı ????

ömer faruk
Ziyaretçi

selamünaleyküm.

bunlar ne zaman gerçekleşecek. ne zaman maaş bağlanacak, ne zaman gazilik ünvanı alacağız,ne zaman işi olmayana iş verilecek. bunları öğrenebilir miyiz. teşekkür ederim.

Adem
Ziyaretçi

Bir aylik iş göremez raporum var yaralanmadan dolayı gazi maaşı baglarlarmi teşekkürler.

Berat kaan Bayhan
Ziyaretçi

Ya bırakın bu işleri kafama o gece mermi yedim hastane raporum var karakol tutanagım var herşeyim var ilacımı bile kendi paramla alıyorum ayıp gerçekten çok ayıp

serkan
Ziyaretçi

arkadaşım ben o gunden beri çalışamıyorum evim kira bır lıra para gırmedı evıme sanırım bızde kendı masraflarımızı yapıyoruz ama nere kadar daha 5 ay calışamayacağım bi çıkar yolu soylede bende yapayım

cenk bedir
Ziyaretçi

merhaba,
bende 15 temmuz gecesi yaralandım ve bu yazılanlardan konun metinlerinden hiç bir şey anlamadım ayrıca ohal büro dan çağırdılar karar çıkmış 13 bin küsür tl nakdi tazminat almaya hak kazanmıştır yazıyor ve başka bir kağıt geldi kararın 5 misli kadar tazminat ödenir yazıyor. ve ben gazi sayılıyormuyum maaş bağlanırmı ve maaş nakti tazminat kamu istihdamı nzaman sağlanır anlayacağımız şekilde açıklama yaparsanız sevinirim.

Teşekkürler

MERT
Ziyaretçi

kardes ne zaman onalandı bana bişey gelmedi nereye sorucaksın yoksa kagıtmı gelıyor

Mehmet
Ziyaretçi

Selamunaleyküm. Bende 15 temmuzda Genel kurmay baskanlıgında tankla polis aracının altında yaralandim.4 gün yogun bakim6 gün servis olmak üzere 10 gün hastanede yattim.30 günde rapor verdiler.Raporlu ikende işimden attılar şuandada işzizim Kaymakamlik 5.000 tl yardim etti İlk zamanda Şimdilerde ise ne arayan ne soran var. herkezin işi bitene kadarmış.Bu memlekette herşey unutuluyor. Birkaç yere gittim kimse ilgilenmedi.Cumhur başkanlıgına dilekce verdim oradanda bir haber gelmedi. İş yok Aş yok bekliyoruz bakalım.

Rümeysa Konuş
Ziyaretçi

Bende genel kurmay başkanlığının önünde yaralandım. Babamı şehit verdim. Kendim 5 ameliyat oldum. Çenem dağıldı. Kalbime ve dalağıma şarapnel saplandı. O gece ölür bu kız denerek ameliyata alındım. Tam 60 gün hastanede yattım 8 gün yoğun bakımda kaldım. Tam 65 gün sıvıyla beslendim. Ve benimde hala maaşım bağlanmadı. Ama zaten maaş için gitmemiştim oraya. Hayatıma devam etmeye çalışıyorum. Devletten bir şey beklememeye çalışarak. Kendi ayaklarımın üstünde duruyorum. Sanada tavsiye ederim.

ahmet
Ziyaretçi

selamlar
bende 15 temmuz gecesi yaralandım . tüm evraklarımı valiliğe teslim ettim. benim sorum en az yaralanan 13 bin lira tazminat verilecekte maaş ta bağlanacak mı.

eyup
Ziyaretçi

ahmet bey bende 15 temmuz gazisi yim. yüzde 40 sinir var. tazminat var ama maaş yok.

Ertuğrul
Ziyaretçi

Yüzde kırk engelli olmayan 15 temmuz yaralıları Gazi olmayacak olayın sıcağı bitti boşa hayal kurmayın birileri yalan söylüyor

mustafa çorum
Ziyaretçi

yanlış bilginiz var yaralanan herkese maaş bağlanacak . fakat maşın miktarı sakatlık durumuna göre değişecek.

Barış girgin
Ziyaretçi

Selamun aleyküm arkadaşlar rabbime şükürler olsun bende 15 temmuzda Gazi oldum 2 gün yoğun bakımda yattım ayaklarımda 80 ne yakın saçma var bağırsaklarım parçalandı ama Şükrü’ler olsun ki toparlıyorum yavaş yavaş. Üzücü plan şudur ki merde bu olayla karşılaşsam sanki para içim çıkmışız izlenimi görüyorum unutmayalım ki elimiz ayağımız tutuyor en önemlisi de bu. Tamam devlet bir takım vaatler verdi bize biraz da yavaş ilerliyor. Em önemlisi de şu bizi bu yaşdan sonra memur yaptı bundan daha güzeli ne olabilir. Unutmayalım ki o gece herkes vatan için sokaklardaydı onun için devşetimiz gerekeni yapacaktır saygılarımla Barış Girgin

serkan
Ziyaretçi

inşallah memur oluruz kardeşim temennımız sadece o geçmiş olsun

Kadir Bolattürk
Ziyaretçi
S.a oncelikle herkese cok gecmis olsun.ben 15 temmuz gecesi yaralandim.Memleketim hatay iskenderuna tasindim.sayin cumhurbaskanimiz ve basbakanimiz gazilerimiz minnettariz bas ustunde yerleri var diyorlar Allah raziolsun kendilerinden devletimizden.Ama su bir gercektirki bizim degerimizi sadece onlar biliyor.memleketimde 22 gun oldu 2 defa kaymakamliga gittim gazi olarak kaymakamla gorusemedum hala randevu verecekler.belediyeye gittim.gaziolarak belediye baskani mesgul yarin halk gunu var ozaman geldediler peki dedim 1 gun sonra yine gittim.baskan yok gelmiyevekler dediler.belediye baskaninin yanina gittim.resmennsiktir wdilmekten beter oldum.valilige gittim valibey vali yardimcisina yonlendirdi.vali yardimcisida yine siradan vatandas gibi neistiyosun babinda salladi.hic samimi davranan yok.bu surec istan bul ve Ankarada yasandigi icin diger illerde… Yazının devamını oku »
MERT
Ziyaretçi

RAPORUN VARMI

Kadir Bolattürk
Ziyaretçi

Evraklarimi istanbulda kaymakamliga verdim.ama memleketimde bu yasadiklarim.

MERT
Ziyaretçi

Memleket te yasadıysa memlekintindeki kaymakamlıga vermen gerekirdi

MERT
Ziyaretçi

GAZİ KARDEŞLERİM ŞİMDİ HERKEZ BİRBİRİNE YARDIMCI OLSUN BENDE 15 TEMBUZ GÜNÜ YARALANDIM 5 BİN LİRA KAYMAKAMLIKTAN 5 BİN LİRA BELEDİYE BAŞKANINDAN 2.600 KÜSÜR BAYRAM HAŞLIĞI AİLE VE SOSYAL POLİTİKANLAR BAKANINDAN ALDIM GAZİLERE NAKTİ TAZMİNAT VERİLECEKMIS AMA BUNA KURUL KARAR VERCEKMİŞ NAKTİ TAZMİNAT ALAN VARMI EVRAKLARI ONAYLANAN GAZİ SAYILACAKMIYIZ BİZ HERKEZ YAZSIN TAZMİNAT ONAYI OLANLAR YAZSIN KAGITMI GELDİ KAYMAKAMLIKMI ARADI NASIL OLDU YANİ ANLATSIN HERKEZ

serkan
Ziyaretçi

vallaha beklıyoruz komısyondan evraklar cıkınca bellı olacakmış

Cihan
Ziyaretçi

Geçmiş olsun gazi kardeşim. Yaralanma durumun tam olarak nedir ve hangi belediyeden yardım aldın.

Bahar
Ziyaretçi

Sen uc yerden para almissin bize sadece kaymakamliktan 5000 tl verdiler herkese farkli paralarmi veriliyor anlayamadim

Bahar
Ziyaretçi

Valilige telefon acin sorun nakti tazminat icin imzaya davet ediyorlar biz nakdi tazminat evrakini imzaladik iban numarasini verdik su an yarali sayiliyorsunuz kardesimde yarali yeni bir yasayla sizlere gazilik verikecekmis gecmis olsun

Murat KIZIL
Ziyaretçi
Merhaba. Öncelikle 15 TEMMUZ Gecesi demokrasi şehitlerimize Allahtan rahmet ailelerine sabır diliyorum. Yaralanmış tüm kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Sayfanızı ve paylaşımınızı takip ettiğim için bir sorum olucak. Sayın Başbakanımız açıklamasında şu ifadeyi kullandı. Gaziliğin sınıfı derecesi olmaz demişti. Bu durumda bu sorumu sormadan edemiyorum. Ben 28 ekim 1997 tarihinde Şırnak Beytüşşebap ta vatani görevimi ifa ederiken bölücü terör örgütü ile mücadele ederiken sol el işaret parmağımı kaybettim. 3713 sayılı Kanunun maddesi gereği kanunlarımız vücut kayıp oranı % 40 olmadığı için gaziliğimizi kabul etmiyor ve bir adım sıfatım bile yok ve bir parmağım da yok eğer başbakanımız tırnağı kanayan gazi… Yazının devamını oku »
Ziya
Ziyaretçi

Sadece 15 temmuz gazileri için buda devletin ayıbı

SONER
Ziyaretçi

Evet buraya yazdıgım halde kimse bilgilerini paylaşmak istememiş

Habip
Ziyaretçi

Benden kati rapor istenildi tazminat içinmi yoksa aylık bağlanması içinmi ? Benim darp raporum var ama iş görmemezlik raporu dr.vermedi hangi haklardan faydalanabilirim?

ata celik
Ziyaretçi
merhaba gazi arkadaslar..bende 15 temmuzda sol bacagimdan vuruldum..iki adet ameliyat gecirdim ve 12 gun hastanede yattim ..suan bastonlari biraktim ve yavas yavas yurumeye basliyorum..benim hastane ameliyat raporumun bakanliga ulasmadigini dusunuyorum , kaymakamlik ben hastanede yatarken evraklarimi isteyip sadece polis tutanagi ve ilk gunku adli vaka formunu valilige ve oradan icisleri bakanligina gonderdigi icin hakkimda 15 agustos tarihli bir kararin alindigi tarafima teblig edildi icisleri bakanligindan,..13 279 tl tazminat ve yasa j bendine gore degerlendirme seklinde .ben hastane raporlarini 17 sinde verdim 15 inde hakkimda karar alinmis ..karisik bir durum ..bugunde sgk dan bir resmi evrak geldi ..vazife malulugu icin acilen… Yazının devamını oku »
eyup
Ziyaretçi

ata kardeşim ben aynısını yaptım. sağlık kuruluna giriyorsun. evrakıni hastane sgk ya yolluyor.sgk da ankaraya dosyayı yolluyor. emekli olabilmen için. benim dosya onun için halen istanbulda.

Ramazan Avcı
Ziyaretçi

Öncelikle şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlı dilerim Gazilerimize acil şifalar dilerim…
Ben 15 temmuz gecesi sağ bacağımdan yaralandım 2 adet şarapner parçası var birisi kemikte saplı birisi kaba etde ciddi bir şekilde ağrıları oluyor ısı kaybı var 25 gün iş göremezlik raporu verildi 16 gün alçıda kaldı şuan çalışamıyorum fazla ayakta kalamıyorum belediye sadece 5000 tl para verdi sonrasında ne arayan ne soran var benim prim açığım var emekli etsin yeter birde gazilik ünvanlarımızı versin biz kimseden hayır yada yardım istemiyoruz

mustafa
Ziyaretçi

öncelikle bu sitede olan gazilerimizi selamlıyor şehitlerimize acil şifalar diliyorum.
BENDE 15 TEMMUZ DA GENELKURMAYBAŞKANLIĞI ÖNÜNDE HELİKOPTER ATEŞİNDE BEŞ ŞAREPNEL VÜCUDUMA İSABET EDEREK YARALANDIM HAYTİ TEHLİKESİ OLAN BİR AMELİYAT GEÇİRDİM .RAPORLARIMI İLÇE KAYMAKAMLIĞINA VERDİM VE HALA HİÇ İŞLEM YAPILMADI GAZİLİK İŞLEMLERİMİZ NE ZAMAN BAŞLAYACAK? GAZİLİK TAZMİNATI VE MAAŞI BAĞLANAN VARMI ? BENİDE BİLGİLENDİRİRSENİZ MEMNUN OLURUM. SAYGILARIMLA

ömer faruk
Ziyaretçi
15 Temmuz darbe gecesinde gazi oldum.. Aile sosyal dan mamak teşkilatından evime hastaneye çok gelip giden oldu. Çankaya Kaymakamlığına, Mamak Kaymakamlığına gerekli tüm evrakları verdim. Bana denen yüzde 40 durumuna bakılıyor. Bir komisyon kuruldu araştırılıyor. Yani benim anladığım yine torpiller dönüyor. Çıkarılan tüm kamu kuruluşundaki personellerin yerine hep akraba eş dost yakını olduğu gibi bu önemli mertebe de bile gazilik statüsüne ulaşmış bir iş ve maddi yardım bekleyen insanları mağdur duruma getiriyor. Ben o gece hiç arkama bakmadan dışarı çıkın, meydanlar da olun denemesiyle araçsız kızılaya gittim. Vatanım Milletim Bayrağım için. Size yemin olsun şuan olsa yine giderim. Biz para… Yazının devamını oku »
Serdar
Ziyaretçi

Ömer Faruk kardeşim aynı duygular içerisindeyiz…biz o gece genel kurmaya ülkemiz için çocuklarımızın ailemizin geleceği için bayrağımız için çıktık..para pul iş için değil asla aklımızdan geçmedi…Allah o geceyi birdaha ülkemize yaşatmasın..ama olursa yine ölümüne gitmezsem namerdim…devletimiz söz verdiği yardımları eminim yapacaktır biraz sabırlı olalım bu işlerdede torpil döneceğini zannetmiyorum okadarda değil..2004 üniversite besyo mezunuyum eşim tarih öğretmeni atanamadık..garsonluk yaparak evimi geçindiriyorum çok şükür..Birtek isteğim var zaten hakkımız olan(15temmuz darbe girişiminde yaralanmamı kasdetmiyorum) devlet memurluğu…inanıyorumki o hakkımızıda devletimiz bize verecektir..Tüm şehitlerimizin ruhu şadolsun mekanları cennet gazilerimize geçmiş olsun..

Kani yeşilyurt
Ziyaretçi
Yaralanan tüm arkadaşlara sesleniyorum bir kamu hastanesinden en az%40 malül raporu almadığınız sürece basında duyduğunuz hiçbir maddi haktan faydalanamazsınız sgk sitesinde yayınlanan 15 temmuz gazileri ile alakalı tüm bilgilerde malüllüğe isnad yapılmıştır yukarıda beyan ettiğim malüllük belgesini heyetten alıp durumunuza itiraz edeceksiniz ve malül gazi olarak durumunuzun düzeltimesini talep edeceksiniz kaymakamlık vasıtası ile içişleri bakanlığından ozaman 60 küsür bin tl tazminat ve en az 3203 tl maaşı alabilirsiniz aksi takdirde herkeze yaptıkları gibi diğer yaralılar sınıfına sokulup 17 bin tl tazminattan fazlasını alamazsınız bu dediğimi kulak arkası etmeyin itiraz süresi elinize gelen maddi tazminat ewrağını imzalayanlar için 60 iş günüdür… Yazının devamını oku »
Suleyman yalcinkaya
Ziyaretçi

Abi tam anlayamadım , Biraz açar mısın. Şimdi hafif yaralı olarak bizde aynı duruma tabi miyiz. Itiraz edecek miyiz

Suleyman yalcinkaya
Ziyaretçi

Kimse net bilgi veremiyor, hafif yaralilar yani dudağım yarıldı , burnum üstü açıldı, ambulansla tedavi oldum, valilik ve İçişleri onayladı evraklarimi. Şimdi sgk bana maaş verecek mi? Yoksa sadece tazminat mi verecek. Kim bilir bunu

Suleyman yalcinkaya
Ziyaretçi

Maaş en düşük 3200 yazıyor doğrumu yoksa daha mi az olur

Suleyman yalcinkaya
Ziyaretçi

Arkadaşlar telefon yazmak Bence sakıncalı facebook bur grup kuralım, “15 Temmuz gazileri sorunları” olsun ismi ben açıyorum lütfen üye olun

m.bulent adibelli
Ziyaretçi

Selamun Aleyküm arkadaslarlar.herkeze geçmiş olsun öncelikle.ben ankaradayim.1 hafta önce valiliği gittim konu ile ilgili bilgi almak için.yaralı sayısı yüksek olduğu için parça parça incelemesi biten kişileri baktı tazminat komisyonuna yolladiklarini söylediler.konuşsana gönderilen isimlerin imzadan çıkması 1 hafta sürüyormuş.bu esnada dosyalarimiz aile ve sosyal yardımlaşma bakanlığına gonderiliyormus.aylık,gazilik hakları ve memuriyet işlemlerini burdaki birim takip ediyormuş.valilik personeli bana biz sadece tazminatı ödeyecegiz diğer işlemlerin takibini bakanlık yapacak dedi.bizlere bakanlık tarafından mesaj gelecekmiş islemlerimizle alakalı.1 hafta sonra tekrar gidip bilgi almaya çalışacağım.bu arada farklı bir şey öğrenirsem tekrar paylaşım yaparım.

mustafa çorum
Ziyaretçi

BEN 15 TEMMUZDA YARALANDIM HAYATİ TEHLİKE RAPORUM VE DİĞER EVRAKLARIMI ÇORUM VALİLİĞİ KANALI İLE ANKARAYA YOLLADIM. BU GÜN İTİBARİYLE 10 GÜN OLDU HİÇ BİR GERİ DÖNÜŞ OLMADI. GAZİLİK İŞLEMLERİ BİTEN VARSA LÜTFEN BURAYA YAZSIN . BU SÜRECİN KAÇ GÜN SÜRDÜĞÜNÜ YAZARLARSA MEMNUN OLURUM .
BİRDE ARKADAŞLAR TELEFON NUMARALARIMIZIDA SİTEYE YAZARSAK İKİLİ İLETİŞİM KURABİLİRİZ.
SAYGILARIMLA .
TEL 05306559230

m.bulent adibelli
Ziyaretçi

Benim yaralanmam çok büyük değildi.sol avuç içimde 8 dikiş vardı.valikikteki bilgisayarda ismimin yanında gazi yazdığını gördüm.liste coktu ve görünen hepsinin yanına gazi yaz
mışlardı.listedeki isimlere verilecek haklar çok önemli şeyler bu sebepten dikkatle inceleme yapılıyor sanırım.

Mehmet
Ziyaretçi

Selamunaleyküm Çok Degerli GAZİ Kardeşlerim Cümleten Nasılsını?İnsALLAH Cümlemiz iyiyizdir.Cümlemize iyilikler saglıklar versin YÜCE RABBIMIZ. Degerli Kardeşlerim ben Dün ANKARA Valiliğine gittim Hiçbir Gazi Kardeşimizin Evrağı Kalmamış. Vali bey imzalamış içişleri bakanlıgına yollanmış.Onaylanan evrak sahiplerini isimlerini Valılige bildiriyorlarmış Valilik Kişileri arayıp sadece Nakdi Ödemeleri gerçekleştiriyormuş.Bilginize.Diger işlemlerde ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ilgileniyormuş Bilgilerinize./ SAYGILARIMLA…

eyup
Ziyaretçi

Mehmet bey çok eksikler var. benim dosyam halen istanbul sgk da. ankara gitmemiş. bahsettiğiniz gibi her şey tamam değil. . saygilarimla

Yasar
Ziyaretçi

Şimdi arkadaşlar bende 15 temmuz gazisiyim

Yasar
Ziyaretçi

bende 15 temmuzda Ankarada yaralandım evrakları kaymakamlığı teslim ettik sonuç valilikten geldi ama gazi olmak okadar kolaymı değil tabiki arkadaşlar Allah kimseyi gördüğünden yaşadığından geri bırakmasın biz orgazilere verilen haklar 1 istihdam yani iş birde tazminat ama kalıcı hasarın var ayak kopmuş kol kopmuş bu gibi hasarlara verilen %40 ve üstü raporlara göre değerlendirme yapılıyor yani rapora göre gazı olunuyor ama unutmayın biz orgaziyiz arkadaşlar toplu olarak hareket edersek daha iyi olur herkes tel yazsin

05365856068

eyup
Ziyaretçi

en son benim duyduğum tazminat alan arkadaşlar var ve istihdam başvurularida alınmış. gazilik kesin değil. unvan heralde okadar kolay değil.

eyup
Ziyaretçi

S. a ben 15 temmuz gazisi eyup kalan. Rabbim şehitlerimize rahmet yaralılarımıza şifa versin inş. öncelikle şunu söyleyeyim bugün sgk gittim ve evrakımin hala istanbulda olduğunu öğrendim gerekçe ise hastaneden halen sağlık raporum gelmemiş. raporla beraber ankara ya gidecek olan evrak neticesinde tazminat verilecekmiş. 3 ayı bulur dediler. bu arada gazilikle alakali Henüz cevap alabilmiş değilim.

eyup
Ziyaretçi

0551 588 43 44

Suleyman yalcinkaya
Ziyaretçi

Arkadaşlar telefon yazmak Bence sakıncalı facebook bur grup kuralım, “15 Temmuz gazileri sorunları” olsun ismi ben açıyorum, lütfen üye olun sorunlarımızı yazin

Yasar
Ziyaretçi

Orgazi kardeşlerim facebook güzel fikir ama herkes yazışmaları rahat görmesin Süleyman kardeş sen aç Facebook’a ha birde rakam paylaşmaktan kaçınmalısınız

eyup
Ziyaretçi

grubu kurarsanız çok iyi olur

m.bulent adibelli
Ziyaretçi

Arkadaşlar bize verilecek haklar kanun olarak kesinleşti.resmi gazetede de yayınlandı.tüm gazi haklarından yararlanicaz ayriyeten memuriyet verilecek.ama aylık herkeze baglanacakmi bundan emin değilim sadece.ben tüm resmi gazeteleri alıp inceledim.yaşa olarak bize verilen hakları iptal edeceklerini sanmam.reis verdiği her sözü tuttu.ayrı yettten bizi herkez anlamaz.gittiğiniz kurumlarda yada başka yerlerde size saygı beklemeyin.hala ülkenin nelerden kurturaldiginin farkında olmayan dalkavuklar var.

abdullah
Ziyaretçi

bende çengelköy kuleli askeri lisesinin önünde mücadele sırasında atılan ışık veya ses bombası sebebi ile sol kulağımda akustik travma oluştu yani sol kulağım sağır oldu % 13 oranında maluliyet verdi sağlık raporunda hastahane tüm evraklarımı tamamladım ve üsküdar kaymakamlığına verdim 35 gün oldu ne arayan nede soran var sordum bu gün halen imza sırasında imiş benim gibi üç beş kişi varmış bekleyen süreç amma uzadı sinir hastası olduk bekleye bekleye statümüz ne olacak belli değil

abdullah
Ziyaretçi

bravo sana adıbelli kardeşim

m.bulent adibelli
Ziyaretçi

Sağol kardeş

m.bulent adibelli
Ziyaretçi

Evinin camından dışarı bakmaya cesaret edemeyen zibidiler bize milliyetçilik dersi vermeye çalışıyor hala.diğerleri gibi biz de evde televizyon dan izleyebilirdik herşeyi.binlerce fetocu çıktı kurumlarda.o şerefsizler kadar da mi kiymetimiz yok devletin gözünde.ben devletimizin bizleri madur bırakmayacağını düşünüyorum.

m.bulent adibelli
Ziyaretçi

05079294759

Suleyman yalcinkaya
Ziyaretçi

Arkadaşlar telefon yazmak Bence sakıncalı facebook bur grup kuralım, “15 Temmuz gazileri sorunları” olsun ismi, ben açıyorum, lütfen üye olun sorunlarımızı yazin

Yasar
Ziyaretçi

Süleyman kuracaksın kur

Suleyman yalcinkaya
Ziyaretçi

Kızma abi, Kimse girmedi, davet amaçlı yaziyorum

savaş
Ziyaretçi

bugün beni ankara valiliğinden aradılar yarın kimliğinle ve iban numaranla gel diye.

Yasar
Ziyaretçi

Süleyman numaram var beni bir çaldır

salim
Ziyaretçi

selamlar ..gecmis olsun ..ben bacagimdan vuruldum ..10 gun hastanede yattim ..1 adet kucuk oparasyon ve iki adet ameliyat gecirdim cerrahi bolumunde ..evraklarimi aldilar ..13000 tazminat belgesi geldi ..ama en ufak yaralanmaya verilen rakammis bu ..yani pansuman dahi yapilsa bu rakam gaziye veriliyormus .hastanede yatan ve ameliyat olanla en az 20500 tazminat varmis vs vs …benim evrak yani detayli raporun kaymakamlik tarafindan gonderilmedigini ogrendim ..bu sebeble hafif yarali karari alinmis ..bu gaziligiu etkilermi ..tekrarmi basvuracagim..bilgi verecek arkadas varmi.tesekkurler.

Mustafa
Ziyaretçi

Bana gelen email de iş ve diğer imkanlar sadece gazi maaşı baglananlara olacakmis.Yani kimse birşey bilmiyor yada böyle atlatiliyor ONCE BASBAKANİMİZİN VERDİGİ SOZU DİLE GETİRİYORUM ama kimse ona kulak asmiyor yasa gereği %40 aranıyor diyorlar.Maas bağlanmayan sadece tazminat alıp yoluna devam diyorlar yani gazilik yok anlaminda

savaş
Ziyaretçi

ben bugün ankara valiliğinde işlemleri tamamladım.44000 tl tazminata karar vermişler.ayrıca işe girmek için aile bakanlığı il müdürlüğüne başvurulması gerekiyor.sadece bu 2 hak kanunla değiştiği için bize verildi.diğer haklar için (maaş veya gazi kartı gibi) yine kanun değişikliği gerekiyor.yani gazilik maaşı almak için yüzde 40 şartı var.
şunuda belirtiyim 15 temmuz günü kurşun bacağımın üst kısmına girip çıktı. 20 gün raporluydum ve 44000 tlyi buna göre vermişler.
Salim arkadaş sen detaylı hastane raporunla tekrar başvur miktar çoğalır

Yasar
Ziyaretçi

Salim beni ara numaram yukarıda tel yazın beyler

Suleyman yalcinkaya
Ziyaretçi

Arkadaşlar haklar daha sonra verilebilir mi? Sizce

salim
Ziyaretçi

valiliktenmi geldi yazi Savas..bana direkt icisleri bakanligindan tebligat ve miktar yazan bir ek..sen ameliyat oldunmu??hastande yatis vs??ben 2 ameliyat ..45 gun rapor ..beni basit pansumanla tedavi edilen yarali sinifina sokmuslar.

savaş
Ziyaretçi

dün valilikten telefon açtılar valilik hukuk işlerine gel diye.bugün gidip işlemleri yapıp evrakı aldım.ameliyat yok, hastanedede yatmadım.20 gün rapor.kurşun bacağıma girip çıktı.evde dinlendim.bugün işlemleri yaptığım yer kalabalıktı.benim gibi 44 bin alan var ,88 alan var,13 alan var.çeşit çeşit.ulustaki ankara valiliği hukuk işlerine gittim ben.senin durumunda bir yanlışlık var bence

salim
Ziyaretçi

evet..benim evrak ulasmadi sanirim ..ayrintili rapor..bir karisiklik var ..ama burokrasi bu ..nasil duzeltebilirimki ..ne bir kurum var yardimci olacak ne bir kisi..keske birileri burda sesimizi duysada yardimci olsa bizlere..elimde ameliyat raporlari ..istirahat raporlari hersey var..nasil tekrar baslatabulirim sureci ..alinmis bir karar var .burokrasi ..bu benim gazilik hakkimida etkiliyor ..bu konuda yardimci olacak bir arkadas varsa cok sevinirim ..

ertuğrul
Ziyaretçi
Rabbim bana da 15 temmuz darbe günü gazilikle şereflendirdi istanbul esenler de tank ın üzerinde askerle boğuşurken tanktan düştüm bunu her hangi bir çıkar için de yapmadım devletimizin yöneticilerini de Allah için seviyorum halkına değer veriyor islam ülkesindeyiz islami değerlerimize sahip çıkılıyor O gün gazi olmayıp ta sokaklara çıkmış nice annelerimiz ablalarımız abiler imiz vardı Allah hepsinden razı olsun benim sıkıntımı arz edeyim bundan 10 sene önce bir hırsızlık olayına karıştım sabıkam var ozamanlar çocuktum cahildim bir telefon hırsızlığı yüzünden sabıkalı damgası yedim cezasını çektim fakat üzerimde lekesi kaldı ve bu leke yüz kızartıcı suç olduğu için memuriyete engel tüm… Yazının devamını oku »
MUSTAFA
Ziyaretçi

BİRAZ ÖNCE BEN YAŞAR KARDEŞİMLE KONUŞTUM. UYGUN BİR ZAMANDA ANKARADA TÜM GAZİ ARKADAŞLARIMIZLA BULUŞUP SORUNLARIMIZI KONUŞALIM . BİZE VERİLEN GAZİLİK HAKLARINDAN TÜM GAZİ ARKADAŞLARIMZIN EN İYİ ŞEKİLDE YARARLANMASINI SAĞLAYALIM. BUNUN İÇİNDE HERKES KENDİ EVRAK VE RAPORLARINI YANINDA GETİRİRSE DAHA FAYDALI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.BİRDE İLGİLİ YERLERE BİRLİKTE GİDİP FİKİR ALIRIZ VE SESİMİZİ DAHA KUVVETLİ DUYURURUZ SAYGILARIMLA. CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM.
05306559230

MUSTAFA
Ziyaretçi

BAZI ARKADAŞLAR MAAŞ BAĞLANMAYACAĞINI SÖYLÜYOR. SİTEDEDE KANUNU İLGİLİ ARKADAŞ KOYMUŞ SAĞOLSUN. YÜZDE 40 ŞARTININ KALDIRILDIĞINI BAŞBAKAN AÇIKLADI. TIRNAĞI BİLE YARALANSA GAZİ SAYILACAĞI VE TÜM HAKLARDAN YARARLANACAĞINI BELİRTTİ. BU YÜZDEN HERKESE MAAŞ VAR AMA MAAŞIN MİKTARI YARALANMA VE EĞİTİM DURUMUNA GÖRE OLACAK DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
15 TEMMUZ GAZİLERİNE SAYGILARIMLA

MUSTAFA
Ziyaretçi

SAYIN GAZİ ARKADAŞLARIM LÜTFEN TAZMİNATI NETLEŞEN VE MAAŞ BAĞLANANLAR SİTEDE YAZARSA DİĞER ARKADAŞLARI BİLGİLENDİRMİŞ OLUR VE HERKES DURUMUNU KARŞILIKLI DEĞERLENDİRMİŞ OLUR.

Yasar
Ziyaretçi

Arkadaşlar facebook ta yeni sayfamız var yaşar bey Facebook’a 15 TEMMUZ DARBE ŞEHİTLERİ/GAZILERI/ŞAHİTLERİ
Bana ulaşın 06365856068

Burcu
Ziyaretçi

Merhaba grup kapalı istek yolladım benim sekiz yaşındaki oğlumda yaralandı.ordan gelişen olayları takip etmek isteriz.

Yasar
Ziyaretçi

Face ten bana istek atın yaşar bey ankara

wpDiscuz

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap