2017 Paramedik Maaşları

2017 Paramedik Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Sağlık personeli içinde ilk yardımdan alanında yetkili kişilere paramedik personeli denilmektedir. Kimilerinin ilk daha duyduğu bir sağlık personeli olan paramediklerin ne kadar maaş aldıkları ve paramedik maaşları ne kadar hakkında merak ettiğiniz sorulara bizimle yanıt bulacağınızı belirtmek isteriz. İnsan sağlında ilk yardımını önemi oldukça büyüktür.

İlk yardımın gerekleşmesi adına son derece önemli olan paramediklerin verdikleri bu kutsal görev karşısında ne kadar maaş aldıkları herkes tarafında merak edilmektedir. Paramedik olmak için iki yıllık sağlık meslek yüksek okulunda profesyonel paramedik eğitiminin alınması gerekmektedir. İnsan sağlığının en kritik olan noktalarından birisi de ilk yardımdır ki bunun gerçekleştirilmesinde paramediklerin önemi oldukça fazladır.

Paramedik Personel Maaşları

Pratiklik ve hızlı düşünen becerilerini bulundurması gereken paramedikler, insan sağlığında ilk müdahaleyi gerçekleştirmektedirler. Peramedik maaşları ise en çok merak edilen konuların içinde yer alıyor. Bunun en önemli nedeni ise paramediklerin çalışma saatleri ve olanaklarında diğer sağlık personellerine oranla daha makul olmasıdır. Paramedik maaşları 2017 yılında ise en çok zam alan sağlık personeli içerisinde karşımıza çıkmaktadır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Ebe Maaşları başlıklı makalemizde ebe maaşı, Ebe maaşları ve ebe maaşları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

2017 Paramedik Maaşları

Aktif Maaş

2312 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

115,6 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2427 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar
  1. esra dedi ki:

    bir türlü paramediklerinin düzgün maaşına zam gelmedi, sayın bakanım zam istiyoruz

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap