2017 Polis Maaşları Ne Kadar

2017 Polis Maaşları Ne Kadar

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Ülkemizin iç güvenliğinin yapı taşlarından olan “polislerin maaşları ne kadardır?” sorusunun cevabı merak dilmektedir. Polis maaşları 2017 yılında ne kadar olacağına dair bilgi vermeden önce polislik mesleğinden biraz bahsedelim. Polislerin mesleği oldukça tehlikelidir ve zor koşullara sahiptir. Bu yüzden polislik mesleği herkesin yapabileceği bir meslek değildir. Polis olmakta meslek kadar zordur ve polis olan birisinin birçok şeyden feragat etmesi gerekir. Polis maaşları ise polisin görev yaptığı şehre göre ve görev yılına göre değişmektedir. Mesleğe yeni başlayan ve evli olmayan bir polis memurunun maaşı ile 5 yıllık polislik yapan memurun maaşları arasındaki fark 100 TL’yi geçmemektedir.

Polis Maaşları Son Durumu 2017

Polisler maaşlarına ek olarak aile yardımı ve çocuk yardımı gibi yardımlar alır. Bunların yanı sıra OHAL gibi durumlar içinde tazminat alırlar. 2017 yılının Ocak ayında evli fakat karısı çalışmayan polis memurlarının maşına ek olarak 199 TL, çocuk tazminatı olarak da 55 TL eklenecek. Yeni mesleğe başlayacak olan bir polisin maaşı 2017 Ocak ayında 2 bin 900 TL olacak. Bu maaş polisin görev yapacağı bölgeye göre değişiklik gösterebilir.

Örneğin Doğu illerinde görev yapan bir polis memur Batı illerinde görev yapan bir polis memuruna göre daha fazladır. Bu maaş çıplak maaştır. Yani ek ücret olarak aile yardımı, çocuk yardımı ve OHAL tazminatlarının eklenmemiş halidir. Polis maaşları bu ek ücretlerinde eklenmesiyle beraber 3 bin 500 TL’yi geçebilmektedir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Baş Komiser Maaşları başlıklı makalemizde başkomiser, başkomiser maaşı ne kadar ve başkomiser maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

2017 Polis Maaşları Ne Kadar

Aktif Maaş

2900 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

116 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

3016 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap