2017 Uzman Doktor Maaşları

2017 Uzman Doktor Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Doktorlar insan yaşamı boyunca önemli bir yere sahiptir. Sağlık bu konuda doktorları uzman olarak seçmiştir. Doktor deyince insanların aklına bir çok soru gelmektedir. Doktor maaşları nasıl ? Doktor nasıl olunur ? Doktor olmak için ne yapmak gerekir ? gibi sıralayabiliriz. Doktorluk mesleğini seçmek için başarılı bir öğrenci olmanız gerekiyor. Bunun dışında üniversitelerin tıp fakültesine bitirerek daha sonra özel veya kamu hastanelerinde doktor olarak göreve başlayabilirsiniz.

Kamu hastanesinde işbaşı yapmak için KPSS puanına girmek sınavına girmek gerekiyor. Bu sınavdan yüksek alarak istediğiniz il ve ilçeye tayini gerçek hissedilir. Uzman doktorluk belli bir süre doktorluk mesleğini icra ederken eğitim görmek yüksek lisans yaptıktan sonra alınan bir derecedir. Genellikle sınavlar açılır sınavlara giren doktorlar sınavları başarıyla tamamlarsa uzman doktor unvanını almış almış olur. Yine doktor maaşları memur maaşlarına zam endeksi ile aynıdır.

2017-2018 yıllarına ait memur zam oranları geçtiğimiz aylarda Hükümet ile sendikalar arasında imzalanan anlaşma ile netlik kazandı. Bunların üzerine enflasyon fark eklenerek net maaş bulundu. Aşağıdaki tabloda Uzman Doktor maaşlarına ilişkin 2017 Ocak ve 2017 Temmuz maaşları görülmektedir.

Merak ettiğiniz hususları yorumlar bölümünden bize ileterek ulaşabilirsiniz. Ayrıca burada verilen maaş verilerinde sapmalar yaşanabilir vergi dilimleri kayıtları ek tazminat ödemeleri döner sermaye gibi sıralayabiliriz.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Doktor Maaşları Döner Sermaye başlıklı makalemizde doktor maaşları döner sermaye 2016, döner sermaye ile birlikte doktor maaşları ve pratisyen doktor maaşı döner sermaye hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

2017 Uzman Doktor Maaşları

Aktif Maaş

3589 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

110 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

3699 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap