Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü Maaşları

Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü maaşları ne kadar ? AFAD memur maaşları ile tüm detayları konumuzdan inceleyebilirsiniz. Ülkemizde yeni kurulan bölümler arasında acil yardım ve afet yönetimi bölümü yer almaktadır. 2013 yılından itibaren faaliyetlerini gösteren bölüm şu an için Türkiye’de yaklaşık sekiz üniversitede yer almaktadır. Bu bölümün temel görevi insan hayatı kurtarmayı ve acil durumlarda yapılacak işlemleri sorunsuz bir şekilde yürütülmesini hedeflemektedir.

Burada yer alan konuyu biraz da açmak gerekirse, ülkemizde yaşanacak bütün sorunlarda deprem, sel ve olağanüstü hallerde bu kişiler acil yardım ve afet yönetimi eğitimi alarak hangi durumda ne yapacağını bilmektedirler. Ülkemizde bu yönetimi kamu sektörlerinde AFAD olarak bildiğimiz kurum üstlenmektedir. AFAD memur maaşları Aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Afad personel alımları hakkında sene içerisinde bir çok alım gerçekleşmektedir. Personel olarak bu kurumda işe başlamak istiyorsanız, Devlet Personel Başkanlığı tarafından açılan memur alımlarını yakından takip edebilirsiniz. Yine burada memur olarak bazı şartları gerekiyor. Genel itibariyle KPSS sınavı puanı, bölümü olarak acil yardım ve afet yönetimi bölümü mezunu olması gerekiyor.

acil-yardim-ve-afet-yonetimi-bolumu-maaslari2

AFAD Memur Maaşları

Peki, Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü Maaşları bilgilerinizi sunuyor. Maaşların oluşmasında ilk etken brüt maaş (üzerine eklenen tazminatlar, dış görevler, asgari geçim indirimi) gibi birimlerden oluşur.

AFAD, Türkiye’nin en kurumları arasındadır. Ortalama ele geçen maaş en düşük seviye 2 bin 600 TL civarındadır.

Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü Maaşları

Aktif Maaş

2550 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

76 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2626 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap