Adalet Bakanlığı Memur Maaşları

Adalet Bakanlığı Memur Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Adalet Bakanlığı Memur Maaşları hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara buradan ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hususları incelemek için gerekli bağlantıyı tıklayınız.

Yazımızda sizlere Adalet Bakanlığı memuriyetiyle ilgili detaylı bilgi vereceğiz. Adalet en önemli yapı taşlarından birisidir. Adaletin olmadığı bir ülkede asayişin sağlanması mümkün değildir. Bizde sizlere ülkemizde adalet sistemini düzenleyen Adalet Bakanlığı memuriyeti hakkında detaylı bilgi vereceğiz. İlk olarak; Adalet Bakanlığı memurları ne iş yapar? Sorusuyla başlayalım. İlk olarak Adalet Bakanlığı memurlarının ana görevi adaleti sağlamaktır. Adalet kurumlarını açılması ve bu kurumların yönetilmesini takip eder. Aynı zamanda Adalet Bakanlığı memurları bu açılacak kurumlarda da görev alabilir.

Adalet Bakanlığı memuru nasıl olunur? Sorusunun cevabı ise;  Adalet Bakanlığı’nda görev alacak memurlar sosyoloji, psikoloji, adalet, hukuk gibi bölümlerden mezun olması gerekmektedir. Bu bölümlerden mezun olanlar Adalet Bakanlığı’na Kamu Personeli Seçme Sınavı ile atanmaktadır. Bakanlık bu bölümlerin yanı sıra ihtiyaç dâhilinde lise ve dengi okullardan mezun olan kişileri de almaktadır. Özellikle adalet liselerinden mezun olan kişilerin Adalet Bakanlığı’na girmekte avantajı vardır.

Adalet Bakanlığı VHKİ Maaşları

Adalet Bakanlığı memur alımı ilanlarını genellikle internet sitesinden yayınlamaktadır. İlgili bakanlıkta çalışabilecek durumda iseniz bu ilanları takip etmelisiniz. Adalet Bakanlığı memuru ne kadar maaş alır? Sorusunun ise; Adalet Bakanlığı’nda da diğer bakanlıklar gibi faklı maaş uygulaması yapılmaktadır. Bu maaş uygulamasında en düşük maaş lisans bölümü mezunlarında 3 bin TL civarındadır. Ön lisans ve lise mezunlarında ise 2 bin 500 TL civarında olmaktadır. Kademeye ve meslekte geçirilen süreye göre maaşta artış olmaktadır.

Adalet Bakanlığı Mühendis Maaşları

Adalet bakanlığı mühendis alımı 2016 – 2017 yılında hız kesmeden devam ediyor. Adayların uygunluk şartlarının ardından mülakat usulu ile iş başı yapılıyorlar. Adalet bakanlığı mühendis mülakat soruları istenilen bölüme göre değişmektedir. Ziraat mühendis ile elektrik mühendislerinin mülakat soruları farklıdır. Alana yönelik ve yapacağı iş ilgili sorular sorulmaktadır.

Peki, Adalet bakanlığı mühendis maaşları ? Bünyesinde bir çok mühendislik dalı mevcuttur. Bilgisayar, ziraat, makine, elektrik, elektronik, elektronik haberleşme, endüstri, matematik ve daha onlarca mühendislik kadrosu vardır. Maaşlarına baktığımız zaman minimum 3 bin TL ile iş başı yaparlar. (Asgari geçim indirimi ve tazminatlar dahil) Görevde yükseldikçe maaşları artar.

Adalet bakanlığı mühendis ne iş yapar ? Kadrosuna göre değişiklik gösterir. Bilgisayar mühendisi sistemlerin (otomasyon) kontrolünü veya yazılım alanında bakanlıkta görev alırken, elektronik mühendisi farklı bir branşta hizmet verir. Adalet bakanlığı mühendis maaşı yukarıda belirtilen çerçevededir. Adalet bakanlığı mühendis personel alımını takip ederek kuruma başvuru yapabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı Tekniker – Teknisyen Maaşları

Kurumun çeşitli görevlerinde çalışırlar. İnşaat, gıda, elektronik, elektrik gibi kadroları vardır. Son zamanlarda personel alımları, Adalet bakanlığı tekniker kadrosu üzerine yapılmaktadır. Ortalama başlangıç maaşları 2750 TL civarındadır. Teknik konularda mühendisten sonra gelen kişi teknikerdir. Tekniker kadrosunda sonra gelen kişi teknisyen ve en alt kademe bulunan kadro teknisyen yardımcılığıdır.

Adalet bakanlığı şoför maaşları ise 2200 TL ile 2500 TL arasındadır. (Hizmet yılına göre değişiklik gösterebilir.)

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığı Memur Maaşları başlıklı makalemizde enerji bakanlığı işçi maaşları, enerji bakanlığı maaşları ve enerji bakanlığı ocak temmuz maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Aşağıda yer alan maaş bilgisi ortalamadır. Kurum içi kadroya göre değişiklikler bulunmaktadır. Hizmet yılı, çalıştığı birim ve tazminatlara göre farklılık gösterebilir.

Adalet Bakanlığı Memur Maaşları

Aktif Maaş

3029 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

90 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

3119 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap