Adalet Bölümü (2 Yıllık) Maaşları

Adalet Bölümü (2 Yıllık) Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Adalet bölümü maaşları ne kadar, 2 yıllık adalet bölümü maaşı  ve adalet bölümü hakkında merak edilen tüm soruları konumuz üzerinden öğrenebilirsiniz. Adalet bölümü meslek yüksekokullarında okutulan bir hukuk dalıdır. Popüler meslekler arasında yerini alan adalet bölümü zamanın en iyi 2 yıllık bölümleri arasındadır. Bu bölümden mezun olan kişilerin adalet ve hukuk hakkında bilgi sahibi olarak mezuniyetlerini tamamlamaktadırlar. Öğrenmiş oldukları bilgiyi iş yaşamlarında uygulamak suretiyle adalet dişlisinin birer çarkı olarak görev yapmaktadırlar.

Adalet bölümünü okumak için devlet üniversiteleri ya da özel üniversiteler tercihler yapılmaktadır. Bölüme kayıt yaptırabilmek için YGS3 puan türünden tercih yapmanız gerekmektedir. Bu puan türünde öğrenci alımı yapmaktadır. bölümden mezun olan adaylar için oldukça fazla mesleki kazanım vardır.

Adalet Bölümü İş İmkanları ve Maaşları

İş alanı konusunda sıkıntı çekmeyen bölüm mezunları aşağıdaki kamu kurum ve kuruluşlarına atanırlar.

  • Adalet Bakanlığı’na bağlı olan tüm birimler, (Zabıt katipliği, Mübaşirlik…)
  • Yazı İşleri Müdürlüğü,
  • İcra Müdürlüğü,
  • Belediyelerin ilgili hukuk bölümleri,

gibi birçok alanda memur olarak çalışabilirler.

Adalet Bölümü Maaşları Ne Kadar ?

Aşağıda Ocak ve Temmuz 2017 maaşlarına ait bilgileri görebileceksiniz. Yine sözleşmeli adalet bölümü mezunları ile ilgili maaşlarında kadroya göre %10 daha düşük olduğunu söyleyebiliriz. Yani 3000 lira kadrolu memur maaş alırken sözleşmeli memur ortalama 2700 lira maaş almaktadır. Maaşın belirlenmesinde faktörlerin başında kişinin eğitimi, hizmet yılı, kıdem derecesi, evlilik durumu gibi faktörler yer alır. Aşağıdaki maaşlar bekar personele göre hesaplanmıştır. (adalet bölümü maaş durumu verilmiştir.)

Ziyaretçilerimiz tarafından en sıklıkla sorular sorular arasında : adalet bölümü meslek maaşları, adalet bölümü mezunları maaş, ygs 3 adalet bölümü maaşları ve aöf adalet bölümü maaşları ne kadar ? gelmektedir. Konumuzda tüm detaylar yer almaktadır. Takıldığınız noktaları bizlere sorabilirsiniz.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü Maaşları başlıklı makalemizde acil durum ve afet yönetimi 2 yıllık maaşları, acil yardım ve afet yönetimi iş imkanları maaşları ve acil yardım ve afet yönetimi mezunları ne kadar maaş alır hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Adalet Bölümü (2 Yıllık) Maaşları

Aktif Maaş

2579 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

103 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

2682 (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap