Aday Memur Maaşları

Aday Memur Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Memur olmak isteyen kişilerin bu süreçten geçtiğini ve sonunda kadrolu memur olarak işlerine devam ettiklerini biliyoruz. Peki aday memurluk nedir ? nasıl yapılır ? kaç lira maaş alır ? çalışma durumları nedir ? hangi şartlarda iş hakları (memuriyeti) fesh olur ? tüm merak edilen sorular ve yanıtları haberimizde.

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre aday memur olarak çalışan personel KPSS süreci sonunda başka kurumun memur kadrosuna yerleştirilmesi durumunda, çalışmakta olduğu kurumun muvafakat vermesi halinde atanmasının mümkün olduğu (05/01/2011-2555) hakkında bilgi verilmektedir.

Ayrıca aday memur olarak çalışan personelin Bakanlık Müfettiş Yardımcılığı Sınavını kazanması halinde naklen atanıp atanamayacağına ilişkin mütalaa. (14.3.2001-21.bülten. 38. Sayfa) konusu yer aldığı gibi 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi aday memur olarak görev yapmakta iken bahsi geçen Kanunun 56’ncı maddesi uyarınca görevine son verilen ilgilinin başka bir Kuruma mezkur Kanunun 92 nci maddesi çerçevesinde  atanmasının mümkün olup olmadığı hk. bilgiler internet sitesinde paylaşılmaktadır.

Aday Memur Maaşları Ne Kadar

Aday memurluk sürecinde kişilerin öncelikle sabırlı olması ve işini layıkı ile yapması gerekmektedir. Özverili ve çalışma arkadaşları ile uyum içinde olmak ayrıca yapılması gereken etkenler arasındadır.

Aday memurluk sürecinde olan kişilerin merak ettikleri sorular arasında yerini alan aday memur maaşları 2012 – 2013 – 2014 – 2015 – 2016 yılları itibariyle memur zam oranlarından yararlanmıştır. Yaklaşık %6 civarında her sene bir artış yaşanmıştır.

Burada bahsettiğimiz maaşlar kurumdan kuruma değişmektedir. 657 sayılı devlet memurları statüsüne sahip olan kişilerin alacağı net tutar aşağıda verilmiştir. Ocak ve Temmuz 2017 yıllarını içermektedir. Zam oranları eklenmiştir. Asgari geçim indirimi en düşük seviyeden hesaplanmıştır. Ek tazminatlara göre maaşlar yükselebilmektedir.

 

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kaloriferci Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde kaloriferci, kaloriferci maaş ve kaloriferci maaş bordrosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Aday Memur Maaşları

Aktif Maaş

2458 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

98 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

2556 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap