Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü (Diş Teknisyeni) Maaşları

Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü (Diş Teknisyeni) Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Ağız ve diş sağlığı 2 yıllık bölüm maaşları, diş teknisyeni maaşları, diş protez teknisyeni  ve ağız diş sağlığı bölümü hakkında bilgiyi konumuzdan inceleyebilirsiniz. Ağız sağlığı tüm insanlar için önemli bir kriterdir. İnsanlar dişlerin bakımı kontrolü uzman hekim dahilinde yaptırmaları ilerki yaşamda sorun oluşabilecek durumlara şimdiden müdahale ettirmeleri gerekmektedir. O yüzden diş hekimleri tarafından kontrollerin sağlanması ve gerekirse ilaç veya ekstra tedavilerle sorunun büyümeden çözülmesi gerekmektedir. Ağız ve diş sağlığı bölümü halk arasında diş teknisyeni veya diş protez teknisyeni olarak bilinmektedir. Piyasa şartlarında oldukça yaygın iş sahası vardır. Diş hekimlerinin yanında diş teknisyeni olarak görev yaparlar. Teknisyenlerin görevi hastayı hekim kontrolünden önce hastanın hazırlanması, tetkik ve araştırmaları doktora sunulması, rapor tutulması gibi diyebiliriz.

Diş Teknisyeni Maaşları 2017

Diş teknisyeni maaşı ne kadar ? Çalıştığı kliniğe göre değişmektedir. Örneğin özel sektörde diş asistanı veya diş teknisyeni olarak görev yapan bir mezun ortalama en düşük 1800 lira ile 2 1201 arasında maaş alırken kamuda bu maaş 2500 lira seviyelerindedir. Özel sektörde tecrübe önemli iken kamuda bilgi ve tecrübe sonraki planı alınmaktadır. Diş protez teknisyeni maaşları 2013 – 2014 – 2015 – 2016 yıllarına ne durumda ? 2013 yılından beri ortalama %8 oranın maaşların zamlandığını belirtelim. (2016 yılına kadar) Aşağıda ki tabloda Ocak ve Temmuz 2017 rakamları verilmiştir. Temmuz 2017 için %4 olarak eklenmiştir. (Memur artış zammı)

Diş teknisyeni – teknikerliği özel hastanede maaşları değişmektedir. Ankara – İstanbul – İzmir ve Bursa gibi büyük illerde 2100 TL seviyesinden başlangıç olan maaşlar, yoğunluğunda az olduğu illerde 1700 TL civarlarına kadar düşmektedir.

Diş Protez Teknisyeni Memur Maaşları

Memur olarak devlet hastanelerinde ve ağız ve diş sağlığı merkezlerinde görev yapabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarına Yerleştirme Sonuçlarına Göre En Büyük ve En Küçük Puanlar (Önlisans) atama puanları 65 – 80 puan aralığındadır. Geleceği bölümü olarak bakılmaktadır. İş imkanları (olanakları) oldukça fazladır. Son ataması personel sayısı 50 civarındadır. Puan aralığını diğer meslekle kıyasladığımız zaman oldukça tatmin edici durumdadır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü Maaşları başlıklı makalemizde acil durum ve afet yönetimi 2 yıllık maaşları, acil yardım ve afet yönetimi iş imkanları maaşları ve acil yardım ve afet yönetimi mezunları ne kadar maaş alır hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü (Diş Teknisyeni)...

Aktif Maaş

2676 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

107 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

2783 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar
 1. Mustafa dedi ki:

  maaşı 3217 tl alıyorum şu anda

  1. Maaşı dedi ki:

   Selamlar,

   Verdiğiniz bilgilerden ötürü teşekkür ederiz.

   Saygılar…

  2. selcuk kumsuz dedi ki:

   okudugun bölüm 2 yıllık ağız ve diş sağlıgı bölümüydü acaba hocam ?

  3. Hakan dedi ki:

   Devlete mi atandığı

  4. buse dedi ki:

   okudugunuz bölüm 2 yıllık agız ve diş saglımıydı peki ??

  5. ferhat dedi ki:

   İlk
   yiliniz da mı?

  6. buse dedi ki:

   2 yıllıkmı peki siizn okudugunuz bölüm

 2. gldeniz dedi ki:

  diş teknisyeni 5 yıl sonra nasıl ünvan alıyor?

 3. selcuk kumsuz dedi ki:

  2 yıllık ağız ve diş sağlıgı bölümünden mezun olanlar nekadar maaşla devlete atanıyor vede kpss puanı kaç ile atıyor bilgisi olan yardımcı olabilirmi lütfen

 4. Esra yıldırım dedi ki:

  Arkadaşlar hiç okumayın özelde askeri ücret veriyolar çok fazla çalıştırıyorlar ben İzmir de oturmama rağmen iş bulamadım 6 aydır

  1. Mustafa dedi ki:

   ne okuyalım abla =?

   1. selin dedi ki:

    6 ay diyor millet 6 yıl işssiz kalıyor

 5. Hakan dedi ki:

  Bu yıl yazacağım atama ve calısma sartları olarak diyaliz mi ağız diş sağlığı mı önerirsiniz?

  1. Maaşı dedi ki:

   Selamlar,

   Hemen hemen her hastanede bulunan bir bölümdür. Kamu da memur çalışma saatlerine göre, özel de iş durumuna göre değişir. Geleceğin meslekleri arasında diyebiliriz.

  2. Maaşı dedi ki:

   Selamlar,

   Bitmeyecek meslekler arasındadır.

   Saygılar…

 6. fehmi dedi ki:

  erkeklerden çok bayan eleman alıyorlar doğru mu ?

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap