Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Memur Maaşları

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Memur Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı memuriyetiyle ilgili detaylı bilgi vereceğiz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çok değerli olan aile yapısını korumak gibi birçok göreve sahip olan bir bakanlıktır. Oldukça önemli bir bakanlık olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile ilgili bütün detayları yazımızda bulacaksınız. İlk olarak; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı memurları ne iş yapar? Sorusuyla başlayalım. İlk olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı memurlarının ana görevi çocukları istismardan ve şiddetten korumaktır. Özürlülerin ve yaşlıların her türlü ihmallerini engelleyip ihtiyaçlarını karşılamak ve aile yapısını korumak ile görevlidir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı memuru nasıl olunur? Sorusunun cevabı ise;  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda görev alacak memurlar sosyoloji, psikoloji, sosyal hizmetler, psikolojik danışmanlık ve rehberlik gibi bölümlerden mezun olunması gerekir. Aynı zamanda bakanlık farklı ihtiyaçlar için de memur alımı yapmaktadır. Bu alanlar genellikle bilgisayar mühendisliği, hukuk, iletişim ve gazetecilik gibi bölümlerden de memur almaktadır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı VHKİ Maaşları

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı memur alımı ilanlarını genellikle internet sitesinden yayınlamaktadır. İlgili bakanlıkta çalışabilecek durumda iseniz bu ilanları takip etmelisiniz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı memuru ne kadar maaş alır? Sorusunun ise; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı diğer bakanlıklar gibi elemanlarının eğitim, kademe ve memuriyet yılına göre farklı maaşlar vermektedir. Kurumun verdiği en düşük maaş 2 bin ile 3 bin 500 TL civarındadır. Bu maaş gelen zamlarla ve meslekte ilerleme ile artmaktadır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Mühendis Maaşları

Mühendis kadroları 2016 ve 2017 yıllarına ilişkin alımları açıklandı. 2016 KPSS sınavına giren adayların puanları açıklandıktan sonra atamalar başlayacak. Buna göre en yüksek alan kadrodan en düşüğe doğru personel ataması gerçekleşecektir. Peki, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı mühendis maaşları ne durumda ? Mühendislik kadroları bilgisayar, elektronik, elektrik, makine, endüstri gibidir. En düşük 3000 TL civarında iş başı yapılırken hizmet yılına bağlı olarak maaşlar artmaktadır.

Ayrıca kurumda görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları yapılmaktadır. Bu sınava giren kurum içi personelleri görevlerinde yükselebilir. Mühendislikten, baş mühendisliğe gibi örnekler verebiliriz. Kurumun yapmış olduğu memur alımlarını incelediğimiz zaman mühendis kadrosununda şu sınavları genellikle istemektedir.

  • KPSS
  • ALES
  • YDS

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Tekniker – Teknisyen Maaşları

Yine kurum içinde aktif olarak görev alan tekniker ve teknisyen kadroları vardır. İnşaat, elektronik, elektrik gibi kadrolar ilk sırada gelmektedir. Yaptığı görev itibariyle kurumun tekniker ve teknisyen maaşları 2500 TL ile 3000 TL aralığındadır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığı Memur Maaşları başlıklı makalemizde enerji bakanlığı işçi maaşları, enerji bakanlığı maaşları ve enerji bakanlığı ocak temmuz maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap