Ambar Memuru Maaşları

Ambar Memuru Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Sizlere belki de daha önceden hiç duymadığınız bir memuriyet olan ambar memurluğu hakkında bilgi vereceğiz. Yazımızın sonunda ambar memurluğu hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız. Sizlere genel olarak ambar memurlarının ne iş yaptıkları, nasıl ambar memuru olunduğu ve maaşları hakkında bilgi vereceğiz. İlk olarak, ambar memuru nedir ve ne iş yapar? Sorusunun cevabı ile başlayacağız. Ambar memurları, ambara malzeme girişi olduğu zaman gelen evraklara göre gelen malzemelerin kontrolünde görevlidir. Bunun yanı sıra gelen malzemeyi türüne ve özelliklerine göre ayırır ve ambardaki yerine yerleştirir. Ambardaki malzemelerin korunmasını sağlar ve ambara yapılan giriş çıkışların raporlarını tutar.

Yazımızın devamına ambar memuru nasıl olunur? Sorusunun cevabı ile devam edeceğiz. Ambar memuru olmak isteyen bir kişi en az lise ve dengi okullardan mezun olması gerekmektedir. Aynı zamanda mezun olunan lisenin ticaret meslek lisesi kategorisinde bir lise olması gerekir. Lise mezunları dışında muhasebe eğitimi görmüş olan ön lisans ve lisans mezunları da ambar memuru olabilir.

Ambar Memurunun Görevleri

Ambar memuru görev tanımı mevzuatta şu şekilde ifade edilmektedir.

  • Ambara gelen ürünü kontrol ederek kayıt etmek (şartnameye uygunluk, fatura gibi kriterleri baz alarak)
  • Gelen ürünleri sınıflandırmak (tipi, cinsi gibi)
  • Yönetmeliğe uygun satın alma işlemleri veya iade işlemleri,
  • Depoda ki ürünlerin korunması ve muhafaza edilmesi,
  • Depodan sadece evrak üzerine malzeme teslimi yapmak,
  • Depoyu kanunlar, yönetmelikler ve talimata göre kontrol etmek ve işlemleri yapmak,
  • Gelen ürünün veya çıkan ürün hakkında fiş kesilmesi ve dosya tutanağının tutulması,

Ambar Memuru Başvuru Şartları

Şartlar içerisinde gerekli bilgiler yer alacaktır. Ayrıca ambar memuru puanları, ambar memuru hangi bölümden alıyor, ambar memuru nitelik kodu ve ambar memuru şartları konuları da yer almaktadır. Ambar memuru olmak için 2 yıllık yüksek okuldan mezun olmanız yeterli olacaktır.

  • KPSS sınavına girmek (KPSS B)

Ambar Memuru Maaşları 2016 – 2017

Ambar memurları Kamu Personeli Seçme Sınavı ile atanır. Bu memurluğu tercih etmek için KPSS puanı olarak en az 70 puan alınmalıdır. KPSS’den bu puan yapıldığı takdirde atamaları takip ederek tercih yapabilirsiniz. Ambar memuru maaşları ne kadardır? Sorusunu cevabı ise; bir ambar memurunun maaşı 2 bin 600 TL civarında olmaktadır. Meslekte olan hizmet yılına göre maaş artmaktadır.

Burada verilen bilgiler 2016 yılına aittir. 2012 ve 2013 yıllarında ortalama %4’lük memur zammı gelirken, 2014 ve 2015 yılları için %5’lik bir artış gözlemdi. 2016 ve 2017 senelerine ilişkin ise ilk sene %11 ikinci sene ise %7’lik bir artış zammı kararlaştırıldı. Yani sonuç itibariyle Ocak 2017 yılı için 78 TL zam gelerek 2686 TL olan maaşlar, Temmuz 2017 için ise %4’lük zam ile (104 TL) 2793 TL olacaktır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Ayniyat Saymanı Maaşları (Ne İş Yapar) başlıklı makalemizde ayniyat maaşları, ayniyat memur maaşları ve ayniyat sayman maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Ambar Memuru Maaşları

Aktif Maaş

2608 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

78 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2686 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap