Anketör Memuru Maaşları

Anketör Memuru Maaşları

Belki de anketör memur mesleğini ilk kez duydunuz. Fakat devlette bazı araştırmalar için anketör memur almaktadır. Anketör memurluk ismini ilk defa duyduysanız ve bu meslek hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız yazımızın sonunda anketör memuru hakkında detaylı bilgiye sahip olacaksınız. Yazımızda sizlere anketör memurların ne iş yaptıklarını, nerede çalıştıklarını, maaşlarını ve nasıl anketör memur oldukları hakkında bilgi vereceğiz. İlk olarak anketör memuru nedir ve ne iş yapar? Sorusunun cevabı ile başlayalım. Anketör memurlar halkın nabzını yoklarlar ve devletin veri toplamasını istedikleri konularda veri toplarlar. Anketör memurlar özellikle hane halkı bütçe araştırması yaparlar.

Anketör memurlar nerede çalışır ve ne iş yaparlar? Şeklinde bir soru sorarsanız; anketör memurlar Türkiye İstatistik Kurumu’nda çalışırlar. Anketör memurlar Türkiye İstatistik Kurumu bünyesinde veri toplama işleminde çalışırlar. Kendilerine verilen soruları belirli kriterlere sahip kişilere sorarak veri toplaması yaparlar. Her anket için bir anket grubu vardır. Her anketin grubuna uyan kişiler belirlenir ve bu kişilerinde onaylamasıyla anketör memurlar bu kişilerle anket düzenlerler. Anket yapma işlemi ise evleri gezerek olabileceği gibi telefon yolu ile iletişime geçerek de yapılmaktadır.

Yapılan araştırmalara bakımından

  • Seçim anketleri,
  • Bir ürün hakkında düşünceler,
  • İşsizlik araştırması,
  • Belediye başkanından memnun musunuz ?

gibi sıralayabiliriz.

Aslında anketör memurların yaptığı işin çok kolay bir iş olmadığını söylemeliyiz. Çünkü insanlar genellikle anketör memurlar bir anket yapmak istedikleri zaman onaylamazlar. Bu yüzden anketör memurların ikna kabiliyeti olması gerekir ve sabırlı bir karaktere sahip olmaları gerekir. Anketör memur maşları ne kadardır? Diye merak ediyorsanız; anketör memurlar genellikle parça başı ücret alırlar. Parça başı ücreti ise 2 TL’dir. Anketör memurlar yaptıkları anket çarpı 2 şeklinde ücret alırlar.

Bir önceki yazımız olan Şube Müdürü Maaşları başlıklı makalemizde şube müdür maaşı, şube müdür maaşları ve şube müdürü maaş durum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsor Reklam
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "Anketör Memuru Maaşları"

Bir Cevap Yazın

Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
candan
Ziyaretçi

öğrencilik hayatım çok kez yaptığım meslek

wpDiscuz

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap