Arapça Öğretmeni Maaşları

Arapça Öğretmeni Maaşları

Arapça kutsal dillerin başında gelir. Arapça öğretmen maaşları ise son zamanların en çok merak edilen konularını kapsamaktadır. Kuran-ı kerimini dili Arapça olduğundan bu dilin öğrenilmesi ve öğretilmesi dinimizce son derece gerekli olmakla birlikte temel eğitim içinde de seçmeli ders olarak okutulmaya başlanmıştır. Arapça öğretini ülke genelinde yaygınlaştırılmasını ardında Arapça öğretmenlerine olan ihtiyacın arttığı ve atamaların da buna paralel olarak artış gösterdiği istatistikler doğrultusunda kanıtlanmıştır. Yapılan araştırmalara göre dil öğreten öğretmenlerin öğretecekleri dilleri ne kadar profesyonel telaffuz edebiliyorsa öğrencilerinde o derece kolay öğrenebilecekleri kanıtlanmıştır. Bu nedenle Arapça öğretmeni olmak isteyen bireylerin son derece profesyonel bir eğitim sürecini tamamlamaları şarttır. Arapça öğretmenliği maaşları 2016 yılına gelindiğinde diğer öğretmen maaşları ile orantılı olarak bir artış yaşamış ve ders saatleri arttıkça Arapça öğretmeni maaşı da buna paralel olarak artış göstermiştir.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde ingilizce öğretmen maaşı, ingilizce öğretmen maaşları ve ingilizce öğretmen maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Göreve yeni başlayan 9/1 derecesine sahip öğretmen maaşıdır. Asgari geçim indirimi eklenmiştir. Bekar 123.5 TL

Arapça Öğretmeni Maaşları

Aktif Maaş

2.321 TL (Temmuz 2015)

Verilen Zam

133,96 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2455 TL (Ocak 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Reklam
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bir Cevap Yazın

wpDiscuz

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap