Aşçılık Bölümü Maaşları

Aşçılık Bölümü Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Aşçılık bölümü maaşları, aşçı ve aşçı yardımcısı maaşları hakkında detaylı bilgi internet sitemizden öğrenebilirsiniz. Bilindiği üzere aşçılık geniş çalışma alanı vardır. Bunlardan bazılarını sıralamak gerekirse; kamu kurumlarında, oteller, özel yemek şirketleri, restorantlar, devlet hastaneleri ve daha sayamadığımız birçok alanda iş imkanı bulabilmektedirler. Peki aşçılık bölümünü okuyan kişiler ne kadar maaş alır ? Hangi şartlarda çalışır ? Bilindiği üzere yemek kültürümüz çok geniştir. Ülkemizde çeşitli yörelerden on binlerce yemek çeşidi yapılmaktadır. Bu yemek çeşitleri her zaman damak tadına hitap edebilmesi için ustalık ve beceri gerekmektedir. İşte bunları tam anlamıyla yapan aşçılar birçok yerde görevlerini tam anlamıyla ifade etmektedirler.

Aşçılık bölümü mezunları maaşları

Otelleri düşündüğümüzde eğer gerçek anlamda profesyonel bir aşçı iseniz size kesinlikle bırakmayacaktır. Ortalama aşçı veya baş aşçı maaşları ise 10 bin lira civarındadır. Fakat özel bir şirkette sadece standart yemekler üzerine görev yapan aşılar ise burada saydığımız otel örneğine göre daha düşük maaş aldıklarını söyleyebiliriz.

2 yıllık aşçılık bölümü maaşları

Bu bölümle ilgili elimizde bir sertifikanız varsa kesinlikle piyasada iş yapabilirsiniz. Hatta çoğu bilgilere göre işin ehli ustalar maaşları düşük olduğu şirketlerden ayrılmaktadırlar.Şirketler yerindeki ustaları kaçırmamak için yüksek maaş teklif etmektedirler. Siz de bu bölümde kendinizi geliştirerek piyasada isminizi durursanız ve ciddi anlamda lezzet adına yaptığınız yemeklere bir şeyler katarsanız. Piyasada bulunmaz aşçılar arasında yerinizi alırsınız.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Uzunyol Şoför Maaşları başlıklı makalemizde kamyon şöförü maaşları, kamyoncu maaşları ne kadar ve şoför maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Aşçılık Bölümü Maaşları

Aktif Maaş

3000 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

120 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

3120 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap