Astsubay Kıdemli Çavuş Maaşları

Astsubay Kıdemli Çavuş Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Astsubay Kıdemli Çavuş, özlük bilgiler ve maaşları hakkında bilgilendirme içerikleri yer almaktadır. Memur maaşları içerisinde yer alan astsubayların belki de en önemli adımları geçtiğimiz yılda atıldı. Ek göstergelerin yükselmesiyle birlikte kıdemli çavuş maaşlarına en az 200 TL ekstra zam geçtiğimiz seneler gelmişti. Ayrıca memur katsayısı artışı ile ortalama yılda 150 ile 300 TL arasında bir zam daha geldi. 2014 yılından 2016 yılına baktığımız zaman en az 400 ile 600 TL arasında astsubay kıdemli çavuşların maaşlarına zam geldi. Aşağıda ki tablo güncel olarak maaş bilgisini öğrenebilirsiniz. Bildiği üzere astsubaylık görevine başlayan personel öncelikle astsubay çavuş olarak görevini icra eder. Ardından 2 sene sonra astsubay kıdemli çavuş rütbesi gelir. Rütbe değişim işlemleri her 30 Ağustos zafer bayramında gerçekleşir. Özlük haklarını incelediğimiz zaman ise 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile gerçekleştiğini belirtebiliriz. Peki, astsubay kıdemli çavuş maaşı ne kadar ? diye merak etmiyor musunuz ? Güncel olarak 2016 Ocak ve 2016 Temmuz maaşları aşağıda maaş bölümünde yer almaktadır. Günümüz şartlarına baktığımız zaman astsubaylar maaşları konusunda sancılı dönem geçirmişlerdir. Polislere yapılan son zamlarla birlikte ortalamanın altında olan astsubayların maaşlarına nihayet iyileştirme gelmiştir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Astsubay Çavuş Maaşları başlıklı makalemizde astsubay çavuş maaş bordrosu, astsubay çavuş ne kadar maaş alır ve hava astsubay çavuş maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

En düşük astsubay kıdemli çavuş maaş bilgisidir. Hava - Kara - Deniz - Jandarma da görev yapan astsubay kıdemli çavuş maaşları arasında ufak farklılıklar yer alabilir. Asgari geçim indirimi eklenmiştir. (AGİ Bekar - 123.5 TL) 2016 yılı memur zamları yansıtılmıştır. Kıbrıs, doğu ve komando tazminatları eklenmemiştir. Çalışan bölge batıdır.

Astsubay Kıdemli Çavuş Maaşları

Aktif Maaş

2912 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

145 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 Ocak 2016

Toplam Ele Geçen

3057 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap