Astsubay Maaşları Ne Kadar 2017

Astsubay Maaşları Ne Kadar 2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Türk Silahlı Kuvvetlerin can damarı olan astsubaylardır. 2017 yılında astsubay maaşları ne kadar ? Merak etmiyor musunuz ? Kuruşu kuruşuna tüm soruların yanıtları haberimizde… Astsubaylarının maaşlarının çok yüksek olduğu zannedilmektedir. Fakat astsubayların maaşları diğer memurlarla neredeyse aynıdır. Hatta astsubaylardan daha yüksek maaş alan memurlar çok fazladır. Astsubay maaşları da kendi içerisinde değişiklik gösterir. Astsubay olduğu alana göre, çalıştığı kuruma göre, rütbesine göre ve hizmet yılına göre değişiklik gösteren astsubay maaşına 2017 yılının Ocak ayında yüzde 3 zam yapılacak.

Astsubaylarda bazı durumlarda prim almaktadır. Özellikle Doğu’da görev yapan astsubayların maaşları diğer bölgelerde görev yapanlara göre daha yüksek olmaktadır. OHAL döneminde de astsubaylar ek prim almaktadır. Astsubay maaşları 2 bin 800 TL ile 3100 TL arasında değişiklik göstermektedir. Astsubay Kıdemli Başçavuş maaşı ise 3 bin 350 TL civarındadır. 2017 yılının Ocak ayında yapılacak olan zamlarla beraber bir astsubay maaşının 2 bin 884 TL ile 3 bin 193 TL arasında değişecek. Astsubay Kıdemli Başçavuşun ise maaşının 3 bin 450 TL civarında olması bekleniyor. Bu maaşlara ek primler ve vergi kesintileri dahil değildir. 3 Ocak 2017 tarihinde açıklanacak olan enflasyon verileriyle bu maaşlarda da değişiklikler olabilir. Bu maaşlar az olarak gözüküyor olsa da eklenen prim ve tazminatlarla maaşlar yükselmektedir.

Astsubay Maaşları Ne Duruma ?

Türkiye şartlarında astsubayların aldıkları maaşlar ortalamanın altındadır. 2016 Ekim ayı için açıklanan açık sınırı 4.578 TL olarak Türkiye Tekstil,Örme,Giyim ve Deri Sanayi İşçileri Sendikası tarafından açıklandı. Bu duruma göre en düşük astsubay maaşı açık sınırının altında kalıyor. Astsubayların maaşlarının düzeltilmesine ilişkin çalışmalar şu şekilde devam ediyor. Hükumetin polislere yapmış olduğu düzenlemeden sonra astsubay için de böyle bir çalışma yapılacağı beklentisi iyice büyüdü. Ayrıca özlük hakları, mesai şartları ve çalışma durumları gibi değerlendirmelerde ek tazminat olarak gelebilir.

Aşağıda tabloda asgari geçim indirimi bekar çalışan göre hesaplanıp eklenmiştir.

Bir önceki yazımız olan Ayniyat Saymanı Maaşları (Ne İş Yapar) başlıklı makalemizde ayniyat maaşları, ayniyat memur maaşları ve ayniyat sayman maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Astsubay Maaşları Ne Kadar 2017

Aktif Maaş

2946 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

88 TL (%3)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

3034 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
 1. Fahri dedi ki:

  Doğu şartlarında bir jandarma kıdemli başçavuşun maaşı 8.000 e çıkabilmekte. Yazdığınız maaşları doğuda uzmançavuşlar bile almıyor.

 2. Ahmet dedi ki:

  Ne kadar ek oluyor bu maaslara

 3. furkan dedi ki:

  Van da ki jandarma astsubay kıdemli başçavuş 6500-8500 arası alıyor

 4. Halil gülmez dedi ki:

  Bu maaş hesabinizda maaşın asli unsuru olan yan ödeme de yok , yan ödeme de nerdeyse astsubaylarda 800 TL civarıdır, düz memurlarda 20 TL. yukarida yazdiginiz rakamlar çok komik, hangi amaçla düşük gösteriyorsunuz bilmiyorum. Astsubaylara extra zam almak için algı yapiyorsaniz , zaten oldukça yüksek, kıdemli 2 kademeli bçvş. 2017 zammiyla ve artacak olan yan ödemeyle birlikte bati bölgelerimizde 5800 TL -(tayin=yiyecek bedeli içinde yok).
  maaş alacak. Geriye doğru siz hesap edin, veya vandakinin ne kadar artacağını….. Askerlikten çocuklarımızı ve gençlerimizi de soğutmamak adına doğruları paylaşmak gerekir. Şimdi

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap