2017 Astsubay Maaşları

2017 Astsubay Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Astsubaylık, vatan sevgisi ile görevini yapmak isteyenlerin ilk sırada yapacakları meslekler arasındadır. Astsubay maaşları ne kadar ? Bu konuda bilginiz var mı ? Yapacağınız mesleğin maaşını şimdiden öğrenebilirsiniz. Türk Silahlı Kuvvetler altında çalışma isteyen adayların maaşları merak etmesinden doğal bir şey yoktur.

Astsubay maaşları çalıştığı bölgeye göre değişmektedir. Aşağıda oluşturduğumuz tabloda bu maaşları net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ayrıca maaşların kıdeme göre farklılık gösterir. Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Jandarma Kuvvetleri Komutanlıklarında görev alan astsubay personellerinin maaşlarında bazı kademe farklılıkları vardır. Son zamanlarda astsubay maaşları zam gibi konular gündeme gelmiştir. Ek olarak %10 ek zam verilmiştir. (Geçen sene Haziran 2015)

Maaşlar neye göre belirlenir ?

Rütbeye göre maaşlar belirlenir. En düşük kıdeme sahip olan Astsubay çavuş olup, en üst seviye Kıdemli Astsubay çavuştur. Maaşlar arasında 200 TL gibi bir fark oluşmaktadır. Örneğin Astsubay çavuş ile Astsubay üstçavuş arasında 200 TL’ye yakın fark vardır.

Maaşların belirlenmesinde diğer bir etken ise aldığı eğitimler, aile yardımı ve çocuk sayısıdır. Yine güneydoğu da görev yapan astsubay ortalama maaşına 1000 TL civarında tazminat almaktadır. Aşağıda ki astsubay çavuş harici olarak kıdemler arasında ;

Astsubay Üstçavuş 3022 TL

Astsubay Başçavuş 3240 TL

Astsubay Kıdemli Başçavuş 3410 TL

Yine de merak ettiğiniz konuları bizlere yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gardiyan Maaşları başlıklı makalemizde gardiyan maaş, infaz koruma memuru maaşları ve infaz koruma memuru maaşları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Burada verilen maaş bilgileri en düşük astsubay çavuş maaşıdır. Her kademe arasında 200 TL civarında fark vardır. Tazminatlar hariçtir.

2017 Astsubay Maaşları

Aktif Maaş

2712 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

135,6 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

2847 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap