ATT Maaşları 2017

ATT Maaşları 2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

ATT, Acil Tıp Teknisyeni mesleğinin kısaltılmış halidir. Tıp dalında bu mesleği yapanların diğer adı ise paramediktir.  ATT maaşları ise çok merak edilmektedir. Sağlık sektöründe acil ve ilk yardım alanında çalışan ATT’ler. Aslında çok zor bir göreve sahip diyebiliriz. Çünkü ATT’ler hastaya ilk doktor müdahalesi uygulanmadan önce hastanın hayati fonksiyonlarını ölçen ve hayatta kalması için müdahale yapar. İlk bakıldığı zaman çok kolay gibi gözüken bu mesleğin derinine indiğimiz zaman ne kadar zor olduğunu görebiliriz. ATT maaşları 2017 yılında ne kadar olacağı ise netleşmiş durumda.  ATT maaşı, ATT’nin eğitim durumuna göre ve meslekteki tecrübesine göre değişiklik göstermektedir.

Acil Tıp Teknisyen Maaşları Ne Kadar (ATT 2017)

Acil Tıp Teknisyeni olmak için kişi ya lisede sağlık eğitimi almış olması gerekir yada ön lisans mezunu olması gerekir. Bu iki mezuniyet durumuna göre de maaşlarda değişimler gözükmektedir. Buna göre ön lisans veya lise mezunu ATT maaşları ne kadar? Sorusunun cevabı şu şekildedir:

-Lise mezunu olan bir ATT görevlisi maaşına ek olarak aldığı döner sermaye ile 2017 yılında 2 bin 674 TL maaş alacaktır.

-Önlisans mezunu olan bir ATT görevlisi ise döner sermaye ile birlikte 2017 yılında 2 bin 909 TL maaş alacak.

Yukarıda belirttiğimiz önlisans ve ATT maaşları devlet hastanelerinde çalışan bir ATT’nin aldığı en düşük maaştır. Özel hastanelerde çalışanların ve devlette çalışanlarında meslekteki tecrübeye göre maaşlarında değişiklikler olabilir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kimyager Maaşları başlıklı makalemizde arge kimyager maaşları, dsi kimyager maaşları ve fabrikada kimyager maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

ATT Maaşları 2017

Aktif Maaş

2909 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

117 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

3026 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap