Avrupa Birliği Bakanlığı Memur Maaşları

Avrupa Birliği Bakanlığı Memur Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Avrupa Birliği Bakanlığı memuriyetiyle ilgili detaylı bilgi vereceğiz. Avrupa Birliği Bakanlığı ok yeni bir bakanlıktır diyebiliriz. Avrupa Birliği Bakanlığı 2011 yılında kurulmuştur. Daha çok yeni olan bu bakanlık hakkında en detaylı bilgileri yazımızda bulacaksınız. İlk olarak; Avrupa Birliği memurları ne iş yapar? Sorusuyla başlayalım. Avrupa Birliği Bakanlığı memurları; ülkemizin yasaların Avrupa Birliği’ne uygunluğunu, Avrupa Birliği seviyesinde bir ülke olabilmek için eksikleri belirleyip bu eksiklilerin giderilmesi gibi görevlere sahiptir.

Avrupa Birliği Bakanlığı memuru nasıl olunur? Sorusunun cevabı ise;  Avrupa Birliği Bakanlığı memuru olabilmek için ilk olarak TC vatandaşı olunması gerekmektedir. En az lise ve dengi okullardan mezun olunması gerekir. Memur olacak kişilerin kasti olarak işledikleri bir suçtan dolayı bir yıldan fazla hapis cezasına çarptırılmamış olunması gerekir. Memurun görevini gerçekleştirmeye engel bir akıl sağlığı olmaması gerekir. Memurlar bilgisayar sertifikasına sahip olması gerek ve bilgisayarda ofis programları hakkında bilgi sahibi olunması gerekir.

  • Avrupa Birliği Bakanlığı daire başkanı ve yardımcısı,
  • Avrupa Birliği Bakanlığı müfettiş ve denetmen,
  • Avrupa Birliği Bakanlığı bölge ve şube müdürü
  • Avrupa Birliği Bakanlığı uzman ve uzman yardımcısı,
  • Avrupa Birliği Bakanlığı memur ve aday memur,
  • Avrupa Birliği Bakanlığı mühendis, tekniker, teknisyen,işçi ve yardımcı hizmetler (şoför gibi)
  • Avrupa Birliği Bakanlığı bilişim uzmanı, kadrolu memur ve sözleşmeli memur
  • Avrupa Birliği Bakanlığı özel güvenlik ve taşeron personel

Avrupa Birliği Bakanlığı memur alımı ilanlarını genellikle internet sitesinden yayınlamaktadır. İlgili bakanlıkta çalışabilecek durumda iseniz bu ilanları takip etmelisiniz. Avrupa Birliği Bakanlığı memuru ne kadar maaş alır? Sorusunun ise; Avrupa Birliği Bakanlığı diğer bakanlıklar gibi elemanlarının eğitim, kademe ve memuriyet yılına göre farklı maaşlar vermektedir. Kurumun verdiği en düşük maaş 2 bin 500 TL civarındadır. Bu maaş gelen zamlarla ve meslekte ilerleme ile artmaktadır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığı Memur Maaşları başlıklı makalemizde enerji bakanlığı işçi maaşları, enerji bakanlığı maaşları ve enerji bakanlığı ocak temmuz maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Avrupa Birliği Bakanlığı Memur Maaşları

Aktif Maaş

2760 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

110 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

2870 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap