Avrupa’da İşçi Maaşları

Avrupa’da İşçi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Avrupa’da işçi maaşları hakkında bilgiler paylaşacağız. Bilindiği üzere Avrupa devletlerinde çalışan işçilerin maaşları yüksek olduğu bilinmektedir. Bu bilginin ne derece doğru olduğu ve hangi işlerin hangi derecede para kazandığına dair ipuçlarını paylaşacağız. Ülkemizde 1950 yılından itibaren Avrupa’ya göç yoğun bir şekilde başlamıştır. Avrupa ülkelerin başında Almanya, Fransa, Hollanda, İsviçre ve Norveç gelmektedir. Buraya giden Türk asıllı vatandaşlar başta üretim fabrikaları olmak üzere yoğun şekilde çalışma hayatına girmişlerdir. Sanayi devrimi ile birlikte fabrikaların var olduğu bu ülkelerde işsizlik oldukça azdır.

Normal şartlarda saatlik ücret olarak 10 euro ile 30 euro arasında maaş aldıkları ve kalifiye işçi bu maaşların biraz üzerinde saatlik ücret aldıklarını söylemek mümkündür. Almanya işçi maaşları 2016 – 2017 sektörüne bağlı değişmektedir.Bilindiği üzere kalifiye demek işi bilen işten anlayan kişi anlamına gelmektedir. Her patronun da istediğin gerçek anlamda işi bilmesi ve sorunsuz bir şekilde işin işleyişini sağlamasıdır.

Ortalama hafta sonları ile birlikte aylık en düşük alan işçi 2000 Euro civarındayken kalifiye işçi aylık 4-5 bin euro’ya kadar maaş aldığı söylemek mümkün. Peki hangi tip fabrikalarda iş alanı geniştir ? Bu ülkelerde işçi maaşları ne kadar ? Üretiminin yoğun olduğu Almanya Ve Fransa’da otomotiv sektörü ciddi anlamda yol kat etmiştir. Sektör ciddi bir ivme kazanmıştır.

Almanya’da mesleklere göre maaşlar

Aşağıdaki listede sektör gereği en çok işçi çalıştıran branşlar bulunmaktadır.

  • Otomobil sektörü
  • Maden sektörü
  • İnşaat sektörü
  • Fabrikalar (Üretim hatları)
  • Tarım sektörü
  • Hizmet sektörü

Almanya’da mesleklere göre maaşlar değişmektedir. Konumuzun en altında bulunan tablo da ortalama Avrupa’da işçi maaşları verilmiştir. Burada unutulmaması gereken ipucu kalifiyeli işçi ile vasıfsız işçi (işten anlamayan) maaşının aynı olmayacaktır. Burada belirttiğimiz maaş orta düzeyde çalışan kişinin aylık ücretidir.

Ayrıca ödenen maaşların ülkenin para birimi olan euro olması işçilere artı kazanç sağlamaktadır. Türkiye’ye kıyasla Ocak ayında aylık 5 bin lira alan bir işçi şu sıralar döviz kurunun artmasıyla birlikte 5500 – 6000 TL civarlarına kadar maaşı yükselmektedir. (ortalama işçi maaşları)

Avrupa’da çalışan işçilerin en büyük sıkıntıları hayat pahalılığı gurbette olma ve yaşam şartlarının zorluğudur. Maaşları iyi olsa da bu sıkıntılar insanları zora sokmaktadır. Yeri geldiği zaman bırakıp ülkesine dönmeyi bile düşünen birçok kişiye rastlamanız mümkündür.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Temizlik Personeli Maaşları başlıklı makalemizde temizlik görevlisi maaşları, temizlik işçisi maaşları ve temizlik personel maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Avrupa’da İşçi Maaşları

Aktif Maaş

2560 €

Verilen Zam

50 €

Vergi Dilimi

-

Toplam Ele Geçen

2610 €

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap