Ayniyat Saymanı Maaşları (Ne İş Yapar)

Ayniyat Saymanı Maaşları (Ne İş Yapar)

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Ayniyat Saymanı Maaşları ne kadar ? ne iş yapar ? giyim yardımı nasıl yapılır ? görevleri nelerdir ? Maasi.org farkıyla tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz. Ayniyat Saymanı taşınabilir malların kaydını ve kontrolünü yapar. Ayniyat saymanının görevi taşınabilir malın yönetmeliklerine göre taşınır malın satın alımından, malın depolanmasını, muayene edilmesini ve ihtiyacı olan kişilere ulaştırılmasına kadar olan evreden sorumludur.

Ayniyat saymanı memur maaşı çoğu memurluğa göre daha iyidir. Ayniyat saymanı memurlarının maaşlarında çalıştıkları yere göre ve meslekteki yıllarına göre değişiklikler olabilir. Ayniyat saymanı maaşları, memurun eğitim durumuna göre de değişiklik göstermektedir. Ayniyat saymanları en az ön lisans mezunu olmalı. Ön lisans mezunu olan ayniyat memurları lisans mezunu olanlara göre daha düşük maaş alır.

Ayniyat Saymanı Kime Denir ? (NEDİR)

Adında da anlaşılacağı gibi sayım işlemini yapar. Ayniyat saymanı memur kamu kurumlarında ki malların sayımı ve kaydını yapan kişiye denilmektedir.

Ayniyat Saymanı Ne İş Yapar ?

Genel itibariyle tanışır eşyaların kayıtları ve kontrollerini yapar. Kurumda yer alan malzemelerinin cinslerine göre sınıflandırılması ve depolanmasını işlemini yapmaktadır. Daha sonra depoda bitecek ürünleri önceden tespit etmesi ve gerekli önemleri alarak sipariş geçilmesi işlemini yapar. (100 kalem kaldı, sipariş vermen gerekiyor, gibi…) Deponun güvenliğinin sağlar. Depoda yer alan malzemelerin kontrollerini yapar. (her hangi bir sıkıntı var mı ?)

Ayniyat Saymanı Nasıl Olunur ?

Sayman olabilmeniz için 2 yıllık üniversite mezunu olmanız gerekiyor. Kurumların ayniyat saymanı kadrolarına girebilmeniz için özellikle bilgisayar bölümünü bitirmeniz gerekiyor.

Sayman Maaşları Ne Kadar (2013-2014-2015-2016-2017)

Ayniyat saymanı memuru maaşları ne kadardır? Sorusunun cevabı ise; ayniyat saymanlarının maaşları dediğimiz gibi değişkenlik göstermektedir. Ön lisans veya lisans mezunu olan 1’inci derecede ve 1’inci kademede görevli ayniyat saymanı maaşları 3 bin 348 TL’dir. Bu maaş da meslekte yıla göre, dereceye göre, kademeye göre ve mesleğin yapıldığı ile göre değişiklikler olabilir. Ayniyat saymanı maaşları 2017 yılında yapılacak zamla beraber artacaktır. 2017 yılında mevcut maaşa % 3 zam yapılması bekleniyor.

Ayniyat memuru olmak isteyen birisi en az ön lisans mezunu olması gerekir. Çalışılan meslek ayniyat memuru olunmasına izin veriyorsa görevde yükselme sınavıyla ayniyat memuru olabilirsiniz. Çalıştığı meslekte şeref olarak görev yapan kişilerin ayniyat memuru olmak için görevde yükselme sınavına girmesine gerek yoktur. Şef unvanına sahip kişiler istedikleri takdirde ayniyat memuru olarak atanabilirler.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kurumlara Göre Maaşlar 2017 başlıklı makalemizde kurumlara göre işçi maaşları, kurumlara göre mühendis maaşları ve kurumlara göre teknisyen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Ayniyat Saymanı Maaşları (Ne İş Yapar)

Aktif Maaş

2628 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

105 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

2733 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap