Başbakan Yardımcısı – Müşteşar Maaşları

Başbakan Yardımcısı – Müşteşar Maaşları

Başbakan maaşları oldu olası merak edilen fakat çoğu zaman da yalan yanlış bilgiler edinilen bir maaş konusudur. Başbakan hükümetin başında olan kişiye denir. Başbakan aynı zamanda bakanlar kurulunun da başkanıdır. Şu anda başbakanlık görevini yerine getirmekle sorumlu kişi Binali Yıldırım’dır. Başbakan maaşı ne kadar diye yaptığınız araştırmaların altlarındaki yorumlara göz attıysanız kimi tarafından az karşılandığı kimi tarafından ise çok fazla karşılandığını görmüşsünüzdür. Başbakan maaşı kulağınıza çok geliyor olabilir. Fakat tüm bu değerlendirmeleri yapmadan önce öncelikle başbakanın ne gibi sorumluluklar taşıdığını bilmeniz gerekir. Başbakan bakanlar kurulunu yöneten kişidir. Kimin hangi bakanlığa atanacağına, kimin görevini devam ettirmesi gerektiğine karar verir. Görevini iyi yerine getiremeyen bakanları tespit edip cumhurbaşkanına söylemekle görevlidir. Aynı zamanda genel politikanın yürütülmesi konusunda hiçbir hususu gözden kaçırmadan takipte bulunmak, yönetmelik çıkarmak, bakan çalışmalarını denetlemek, milli güvenlik kuruluna katılmak gibi büyük sorumluluklara sahiptir. Kısacası ülke hükümetini yönetmek konusunda ağır sorumlulukları vardır ve bunlar küçümsenebilecek işler değildir.

Müşteşar danışmanı maaşı, ortalama 5 bin TL ile 7 bin TL aralığında olurken, en yüksek memur statüsünde olan başbakanlık müşteşarı ise 7 bin TL’nin biraz üzerinde maaş almaktatır.

Bir önceki yazımız olan Jandarma Özel Harekat (JÖH) Maaşları başlıklı makalemizde jandarma özel harekat astsubay maaşları, jandarma özel harekat maaşları ve jandarma özel harekat timi maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsor Reklam
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bir Cevap Yazın

wpDiscuz

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap