Başbakan Yardımcısı – Müşteşar Maaşları

Başbakan Yardımcısı – Müşteşar Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Başbakan maaşları oldu olası merak edilen fakat çoğu zaman da yalan yanlış bilgiler edinilen bir maaş konusudur. Başbakan hükümetin başında olan kişiye denir. Başbakan aynı zamanda bakanlar kurulunun da başkanıdır. Şu anda başbakanlık görevini yerine getirmekle sorumlu kişi Binali Yıldırım’dır. Başbakan maaşı ne kadar diye yaptığınız araştırmaların altlarındaki yorumlara göz attıysanız kimi tarafından az karşılandığı kimi tarafından ise çok fazla karşılandığını görmüşsünüzdür. Başbakan maaşı kulağınıza çok geliyor olabilir. Fakat tüm bu değerlendirmeleri yapmadan önce öncelikle başbakanın ne gibi sorumluluklar taşıdığını bilmeniz gerekir. Başbakan bakanlar kurulunu yöneten kişidir. Kimin hangi bakanlığa atanacağına, kimin görevini devam ettirmesi gerektiğine karar verir. Görevini iyi yerine getiremeyen bakanları tespit edip cumhurbaşkanına söylemekle görevlidir. Aynı zamanda genel politikanın yürütülmesi konusunda hiçbir hususu gözden kaçırmadan takipte bulunmak, yönetmelik çıkarmak, bakan çalışmalarını denetlemek, milli güvenlik kuruluna katılmak gibi büyük sorumluluklara sahiptir. Kısacası ülke hükümetini yönetmek konusunda ağır sorumlulukları vardır ve bunlar küçümsenebilecek işler değildir.

Müşteşar danışmanı maaşı, ortalama 5 bin TL ile 7 bin TL aralığında olurken, en yüksek memur statüsünde olan başbakanlık müşteşarı ise 7 bin TL’nin biraz üzerinde maaş almaktatır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kurumlara Göre Maaşlar 2017 başlıklı makalemizde kurumlara göre işçi maaşları, kurumlara göre mühendis maaşları ve kurumlara göre teknisyen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap