Bekçi Maaşları Ne Kadar

Bekçi Maaşları Ne Kadar

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Bekçi maaşları ile ilgili tüm detaylar haberimizde… Bir çok kurumda görev yapan bekçilerin net maaşlarını aşağıda ki tablodan öğrenebilirsiniz. Kuruşu kuruşa verilecek bilgiler Temmuz 2016 ve Ocak 2017 maaşları hesaplanıp, gösterilmiştir. Özel tüm kurumlar dikkate alınarak, kamuda bekçi maaşları, diyanet bekçi maaşlarıemniyet bekçi maaşları ve emekli bekçi maaşları birlikte verilmiştir. Bekçi personelleri 657 sayılı devlet memurları kanuna tabi olarak çalışmaktadır. Son yıllarda popüler meslekler arasındadır. Özellikle kolay memurluk yolu düşünen adayların ilk listelerinde yer almaktadır.

Bekçi olabilmek için; KPSS sınavına girmek gerekmektedir. Buna bağlı olarak mülakat sınavından geçmek gerekiyor. Özel yetenek sınavlarından başarılı olan adayların göreve başlaması 1 ay süredir. Lise mezunu olarak bekçi olabilirsiniz. Yapmanız gereken alımlar olacağı zaman takip ederek başvurmanızdır. Özellikle Emniyet Müdürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı bekçi alımları yapmaktadır. Bu alımları takip ederek KPSS puanınız ile başvurunuz.

Bekçi Maaşları Ne Kadar ?

Memurlara uygulanan zam bekçiler için de geçerlidir. Çünkü 657 sayılı kanuna tabidir. Maaşların net tutarı altta yer almaktadır. Ortalama maaş bilgisi verilmiştir. Bekçilikten polise geçiş prosedürü ise üstün başarıdır. Maaş belirlenirken asgari geçim indirimi bekar personel üzerinden gösterilmiştir. Temmuz 2016 yılı 123,5 TL’dir. Kıdem derecesi 11/2 olup, mezuniyet lisedir.

Şubat ayında yapılan açıklamaya göre 7 bin bekçi iş başı yapacak. Peki ne kadar maaş alacak ? Güvenceleri ne olacak ? Tüm detaylar haberimizin devamında… (2 ay önce İstanbul da görevlendirilmek üzere 700 bekçi alımı yapılmıştı.)

Ankara, Mersin, Gaziantep, Hatay ve Adana illerde görevlendirilmek üzere 7 bin personel alınacaktır. Bu personeller İç İşleri Bakanlığına bağlı olarak bekçi kadrosunda görev yapacaktır. Alacağı maaşlar ise 2 bin 500 TL ile 3 bin TL arasındadır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kurumlara Göre Maaşlar 2017 başlıklı makalemizde kurumlara göre işçi maaşları, kurumlara göre mühendis maaşları ve kurumlara göre teknisyen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Bekçi Maaşları Ne Kadar

Aktif Maaş

2880 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

86 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2966 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap