Bilgisayar İşletmeni Maaşları

Bilgisayar İşletmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Bilgisayar işletmenliği günümüzün en çok tercih edilen meslekleri arasındadır. Bilgisayar işletmeni maaşları da bu yüzden çok merak ediliyor. Bizde yazımızda sizlere bilgisayar işletmeni maaşları hakkında bilgi vereceğiz. Bilgisayar işletmenleri özel sektörde çalışabildikleri gibi devlet kamu kurumlarında da çalışabilir. Devlet memuru olarak çalışan bilgisayar işletmenleri kamu kurumlarında bulunan bilgisayarların bakımından sorumludur. KPSS atamaları ile kamu kuruluşlarına atanırlar. Devlette bilgisayar işletmeni olarak çalışmak isteye kişinin MEB onaylı bir bilgisayar sertifikasına ihtiyacı vardır. Lisans mezunları MEB onaylı sertifikalarının yerine transkript kullanabilirler.

Bilgisayar işletmeni ne kadar maaş alır? Sorusunun cevabı ise; bilgisayar işletmenlerinin maaşları özel sektörde veya devlet kurumlarında çalışmasına göre farklılık gösterir. Devlet memuru olarak çalışan bilgisayar işletmenlerinin maaşları ise 2 bin 650 TL’dir. Bu maaş eşi çalışmayan veya çocuğu olan bilgisayar işletmelerinde ise artış göstermektedir. Bilgisayar işletmeni maaşları 2017 yılında artış gösterecek. Maaşların üzerine ek olarak % 3 zam yapılması bekleniyor.

Bilgisayar İşletmeni Memur Maaşları

Bilgisayar işletmenleri görevleri gereği çalıştıkları kurumlardaki bilgisayarların bakım ve onarımını yapar, bilgisayara Office gibi gerekli programları yükler ve herhangi bir sistemsel problem oluştuğu zaman bu problemlerin çözümünü yapar. Kurum tarafından kendisine verilen bütün verileri bilgisayara kaydeder, sunularda kullanılacak sunumları hazırlar, bilgi işlem alanında gerekli olan bütün işlemleri yapar. Görevlerine baktığımız zaman bilgisayar işletmeni memurların çalıştıkları kurumda bilgisayar ve ağlarından sorumlu olduğunu görürüz.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Ayniyat Saymanı Maaşları (Ne İş Yapar) başlıklı makalemizde ayniyat maaşları, ayniyat memur maaşları ve ayniyat sayman maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Bilgisayar İşletmeni Maaşları

Aktif Maaş

2722 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

109 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

2831 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap