Bilgisayar Teknikeri Maaşları

Bilgisayar Teknikeri Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Günümüzün en popüler meslekleri arasında bilgisayar teknikerliği gelmektedir. Peki, bilgisayar tekniker maaşları ne kadar ? Kaç lira maaş alırlar ? İş imkanları nelerdir ? Ne iş yaparlar ? İşte o sorular ve yanıtları maasi.org farkıyla sizlerle…

Bilgisayar Teknikeri İş İmkanları (İş Olanakları)

Konu başında da bahsettiğimiz gibi günümüzün en iyi meslek bölümleri arasında yerini alan bilgisayar teknikerliği bölümü hakkında bilgiler vereceğiz. Tekniker olabilmeniz için ön lisans programını bitirmeniz gerekmektedir. Diğer bir değişle 2 yıllık bir üniversite okumanız gerekiyor. Ön lisans mezunlarına tekniker denilmektedir. Bilgisayar teknikleri üniversitede görmüş olduğu eğitimlerin sonunda piyasa kolaylıkla iş bulabilir.

Çalışabileceğiz pozisyonlara baktığımız zaman;

  • Bilgi işlem bölümleri,
  • Bilgisayar montaj – donanım – yazılım,
  • Sistem kontrol bölümleri,
  • Teknik hizmet bölümleri (bilgisayar)

Bilgisayar Teknikeri Maaşları Ne Kadar

Bilgisayar teknikleri 2 tip çalışma yerinde görev yapmaktadır. Bunlar devlette ve özel sektörde alanıdır. Kamuda bilgisayar teknikeri maaşları ne kadar ? Memur olarak göreve başlayan tekniker ortalama 2 bin 500 TL civarında iş başı yaparken, kamuda işçi olarak görev yapan tekniker 2 bin 300 TL ile görev başı yapıyor.

Özel sektörde maaşlar biraz farklıdır. Farklılığın sebebi kişinin bilgi ve tecrübesine bağlıdır. Bu anlamda donanımlı olan kişi daha fazla maaş alırken, piyasada bu kişilere kalifiyeli personel denilmektedir. Yeni mezun bilgisayar tekniker maaşı asgari ücret seviyesindedir.

Kalifiyeli elemanlar piyasada her zaman iş bulur. İşi bilen kişinin iş bulamama gibi şansı yoktur. Fakat şirketin vermiş olduğu pozisyon ve çalışma şartlarına göre iş beğenmeme faktörü devreye girmektedir. Kalifiyeli personel ise özel sektörde 3 bin TL’ye rahat iş bulabilir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizde mekatronik tekniker iş imkanları, mekatronik teknikeri iş olanakları ve mekatronik teknikeri memur maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap