Biyoloji Öğretmeni Maaşları

Biyoloji Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Biyoloji öğretmeni maaşları 2017 yılında ne kadar zamlanacağı belli oldu. Belirlenen rakamlara göre devlet okullarında çalışan biyoloji öğretmenleri maaşlarına ek % 3 zam alacak. Ek olarak enflasyon farkından da yararlanacak. Öğretmen maaşları uzun zamandır büyük bir tartışma konusu olmaktadır. Öğretmenler maşlarına düzenlemeler yapılması için sürekli çağrıda bulunuyor fakat henüz beklenen iyileştirme yapılmış değil. Aynı zamanda öğretmenliğin özellikle de biyoloji öğretmenliğinin atamalarının da az olması çok büyük sorun teşkil etmektedir. Bu yüzden çoğu biyoloji öğretmeni özel eğitim kurumlarında veya alanıyla ilgili firmalarda çalışıyor.

Biyoloji öğretmeni olmak için üniversitelerin  “Biyoloji Öğretmenliği” bölümünde eğitim alınması gerekiyor. 4 yıllık eğitim verilen bu bölümden mezun olunduğu takdirde biyoloji öğretmeni unvanına sahip olabilirsiniz. Üniversitelerin “Biyoloji” bölümünü bitirdikten sonra formasyon alırsanız yine biyoloji öğretmenliği yapabilirsiniz.

Biyoloji Öğretmen Maaşları Ocak Temmuz

Biyoloji öğretmeni maaşları çalışılan kuruma göre farklılık göstermektedir. Eğer devlet okullarında biyoloji öğretmenliği yapıyorsanız mesleğe ilk başladığınız zaman alacağınız ücret 2 bin 900 TL’den biraz fazladır. Fakat özel okullarda ve firmalarda bu maaşlar değişkenlik gösterebilir.

Özel okulların bazıları devlet memuru olan biyoloji öğretmenlerine nazaran daha fazla maaş verseler de çalışma şartları devlet okullarında olduğu kadar rahat değildir. Bazı özel okullar ise devlet memuru olan biyoloji öğretmenlerinin aldığı maaşın daha altında maaş vermektedir. Özel kurumlar ise en düşük asgari ücret veriyor. Biyoloji öğretmenliğinin ataması düşük olduğu için bu özel kurumlarda çalışan biyoloji öğretmeni sayısı çok fazladır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Psikoloji Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde psikoloji bölümü maaşları, psikoloji maaş ve psikoloji maaş durumu hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Biyoloji Öğretmeni Maaşları

Aktif Maaş

2667 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

107 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

2774 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap