Biyomedikal Mühendisi Maaşları

Biyomedikal Mühendisi Maaşları

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok mühendislik dalı ortaya çıkmıştır ve bunlardan en çok rağbet gören bir tanesi de hiç şüphesiz biyomedikal mühendisliği olacaktır. Bu kadar tutulmuş olan biyomedikal mühendislerinin maaşları da oldukça ilgi görmektedirler. Biyomedikal mühendislerinin kazançları çalışma alanları ile bağlantılı olarak değişebilmektedir. Biyomedikal mühendislerinin aylık gelirleri hakkında birçok bilgi bulunmaktadır. Biyomedikal mühendisliği nedir diye sorulduğunda yapılan en basit tanım tıp ile mühendisliği belli oranlarda birleşmiş halidir tarzında cümleler duyabilirsiniz. Biyomedikal mühendisleri mühendislik dalının çözümsel ve analitik yeteneklerinden faydalanarak biyoloji ve tıp alanında karşılaşılan sorunların çözümlerine ilişkin olarak çalışmalar yürüten kişilerdir. Eğer insanlara hizmet etmekten keyif alıyorsanız ve hem sağlık hem de mühendislik alanında yatkınım ikisiyle de ilgilenmek istiyorum diyorsanız biyomedikal mühendisliği tam olarak böyle bir meslektir denilebilir. Biyomedikal mühendisleri tıbbın en ileri teknolojisini kullanarak tıp alanında kullanılan cihazların üretim denetim ve kullanım aşamalarında görev alan mühendislerdir. Bu mühendisler doktor, hasta bakıcı, ebe gibi sağlık görevlileri ile daima temas halinde meslek hayatlarını sürdürecek olan kişilerdir.

Bir önceki yazımız olan Gıda Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde gıda mühendisi maaşı, Gıda mühendisinin maaşı ve gıda mühendisleri maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Burada yazılan maaşlar en düşük biyomedikal mühendisi maaşıdır. Maaşlar net maaşlardır. Brüt olarak mühendisler odası tarafından belirlenen rakam 3300 TL'dir. Kamuda görev yapan biyomedikal mühendisleri farklı almaktadır.

Biyomedikal Mühendisi Maaşları

Aktif Maaş

2452 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

122 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2574 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Reklam
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum - "Biyomedikal Mühendisi Maaşları"

Bir Cevap Yazın

Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Yusuf
Ziyaretçi

bu ay kredi kartı borcum fazla geldi acaba maaşı erken alabilir miyim. teşekkürler

buse
Ziyaretçi

Merhaba ben Biyomedikal Mühendisliği öğrencisiyim.Meslek hakkında bilgi almak istiyorum. Cevap verirseniz sevinirim.

Atatürk
Ziyaretçi

maaşın kaç kartı kredi çekilir

wpDiscuz

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap