Branş Öğretmeni Maaşları

Branş Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Branş öğretmenleri kendi alanında uzmanlaşmış öğretmenlere verilen isimdir. Branş öğretmenlerinin her biri farklı dallarda uzmanlaşmıştır. Ancak bu bahsettiğimiz uzmanlaşma o alanı öğretmekle ilgili bir uzmanlaşmadır. Bir öğretmen tabii ki de bir bilim adamından daha fazla şey bilemez lakin o konuyu bir bilim adamından daha iyi öğretebilir.

İşte bu ince çizginin farkına varmak çok önemlidir. Liselerde sadece branş öğretmenleri çalışır. Yani lise düzeyinde ki okullarda sınıf öğretmenliği gibi bir kadro bulunmamaktadır. Ayrıca branş öğretmenleri ilköğretim okullarında da çalışabilmektedirler. İngilizce, Türkçe gibi derslerde branş öğretmenleri görev alır.

Branş öğretmeni maaş karşılığı ders saati 20 saati zorunlu ek ders vermesi gerekmektedir. +4 saat üzerinden 24 saate kadar ek derse girebilir.

Kazandıkları para, normal bir sınıf öğretmeniyle aynıdır. Eğer arada maaş farkı bulunuyorsa bunun sebebi, çalışılan yıl ve unvandır. Yani öğretmenler arasında; branş öğretmeni, sınıf öğretmeni gibi bir maaş farkı bulunmamaktadır. Branş öğretmenleri, okulu bitirdikten sonra alanlarıyla ilgili uzmanlık sınavına girmeleri ve bunu geçmeleri gerekmektedir. Bu uzmanlık sınavını geçtikten sonra atanıp, iş başı yapabilirler. 2017 branş öğretmen maaşları web sitemizde ki tabloda yer almaktadır.

YIL ZAM ÖĞRETMEN
2017 7% 3.082 ₺
2016 8% 2.881 ₺
2015 6% 2.667 ₺
2014 9% 2.516 ₺
2013 6% 2.309 ₺
2012 8% 2.178 ₺
2011 7% 2.017 ₺
2010 8% 1.885 ₺
Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Fen Lisesi Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde lise öğretmen maaşları, lise öğretmenin maaşı ve özel lise öğretmen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap