ÇAYKUR Personel Maaşları

ÇAYKUR Personel Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Devlet güvencesine görev yapan ÇAYKUR personel maaşlarına ilişkin bilgilere konumuzdan ulaşabilirsiniz. Çay markasıyla Türkiye de marka haline gelmiş Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü bünyesine bağlı Çaykur kurumunda görev yapan mühendis, tekniker, teknisyen, amir, memur gibi kadroları inceleyeceğiz. Kurumda çalışma şartları her pozisyona göre farklılık göstermektedir. Doğal olarak çaykur mühendis maaşı ile çaykur işçi maaşı arasında farklılık olacaktır. Kurumun diğer kurumlardan dezavantajı tayin imkanı çok çok azdır.

Kurum içerisinde bir çok pozisyon olmasıyla birlikte kadrolu, sözleşmeli ve geçici işçi (mevsimlik) kadrolarında görev yaparlar. Eğitim seviyelerine göre lisans, ön lisans, lise mezunu ve orta öğretim gruplara ayrılmıştır. Lisans mezunları mühendislik alanında makine mühendisi, bilgisayar mühendisi, endüstri mühendisi, ziraat mühendisi, gıda mühendisi, elektrik – elektronik mühendisi gibi olurken, ön lisans mezuniyetiyle tekniker kadrosunda biyolog, elektrik, makine, elektronik, bilgisayar iken, lise mezunu düz memur, ambar memuru gibi kadrolarda görev yapmaktadır. Çaykur çalışanları maaş ödemeleri ayın 15’inde yapılmaktadır.

Kurumlar da görev yapan işçilerin ikramiye, mesai gibi hakları vardır. Ortalama brüt maaşları 3 bin TL üzerinde iken ek ödemelerle ele geçen rakam 3 bin TL ile 3 bin 500 TL arasındadır. En iyi kit kurumları arasında ilk sıralarda yerini almaktadır.

Çaykur mühendis maaşları : Ortalama 3 bin 500 TL ile 4 bin TL arasındadır. Çalıştığı hizmet yılı, görevi, eğitim derecesi (yüksek lisans) gibi kriterlerden oluşmaktadır. İşçi kadrosunda ise ikramiye hakları vardır.

Çaykur mevsimlik işçi maaşları : Mevsimlik olarak görev işçiler üretimin tam zamanlı dönemde çalışmaktadırlar. Genellikle 6 ay ücretsiz izin, 6 ay çalışmalı şekilde iş yapmaktadırlar. Aynı bünyede görev yapan işçi kadar maaş almaktadırlar.

Çaykur Memur Maaşları : Kurum Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlıdır. Memur statüsünde çalışan yoktur. Çalışanların tamamına işçi statüsündedir. En düşük maaş alan personel 2 bin 500 TL seviyelerindedir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Maaşları başlıklı makalemizde eüaş maaş 2017, eüaş maaşları ve eüaş mühendis maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap