Çevik Kuvvet Polisi Maaşları

Çevik Kuvvet Polisi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Çevik kuvvet polis maaşları ne kadar ? Çevik kuvvet polisi ne kadar maaş alır ? Çevik kuvvet polis maaşları ocak temmuz 2016 – 2017 yıllarına ait net bilgiler konumuz içerisinde yer almaktadır. Bilindiği üzere polisler halkın güvenliğinden sorumlu olan kişilerdir. Devlet tarafından kamu güvenliği sağlanması gerekmektedir.

Polis mesleğinin dalları arasında bulunan çevik kuvvet polisleri bazı özel şartlar gerektirmektedir. İş yoğunluğu ve yaptıkları iş bakımından diğer polislik mesleklerine göre bir nebze daha zordu. Bütün toplumsal olaylarda kamu düzenini sağlamak amacıyla görev yapmaktadırlar. İki yıllık Polis Meslek Yüksek Okulu mezunu olan kişiler belirli seçmelerden sonra çevik polis olabilirler.

Çevik Polis Maaşları 2011 – 2012 – 2013 – 2014 – 2015

Polisler kendi arasında çevik polis amiri, birinci sınıf çevik polis müdürü ve dördüncü sınıf çevik kuvvet polisi olarak sınıflar ayırmamız mümkündür. Sahada görev yapan genellikle en alt seviye çevik kuvvet polisi ve dördüncü sınıf çevik kuvvet polis müdürüdür. Meslek bakımdan görevleri zordur. Yoğun mesai saatleri gibi sıkıntıları olsa onurlu bir iş icra etmektedirler. Yıllara göre zamların %8 olduğunu görüyoruz.

Son yıllarda kamu düzenini sağlamak amacıyla büyük görevler düşmektedir. Görevlerini icra ederken tüm polis teşkilatına halk olarak mutlaka yardımcı olmamız gerekmektedir. Gösteri yapan grubun arasında provokatör denilen şahıslar halkı galeyana getirip taşkınlık çıkararak kamu düzenine bozmaktadır. İşte bu devrede çevik kuvvet devreye girmektedir.

  • Toma,
  • Biber gazı,
  • Gaz fişeği,
  • Jop,
  • Plastik mermi

gibi araçları vardır. Bu araçlarla halkı dağıtarak taşkınlık yapanları gözaltı işlemleri yapmaktadırlar. Konunu en altında göreve yeni başlayan çevik kuvvet polisi maaşı verilmiştir.

Ocak 2017 ve Temmuz 2017 maaşları zamlı oranları ile verilmiştir. Burada bekar personele göre hesaplanmıştır. Asgari geçim indirim 123.5 TL eklenmiştir. Ek tazminatlar eklenmiştir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan 2017 Polis Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde polis maaşları, polis maaşları 2017 ve polis maaşları ocak temmuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Çevik Kuvvet Polisi Maaşları

Aktif Maaş

3099 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

93 TL (%3)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

3192 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar
  1. Rabia dedi ki:

    3800 ile 4500 arası değilmiydi burada 3099 yazıor

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap