Çevre Sağlığı Teknisyen – Tekniker Maaşları

Çevre Sağlığı Teknisyen – Tekniker Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Son yılların öne çıkan mesleklerinden olan çevre sağlığı teknisyenliği oldukça merak edilen meslekler arasındadır. Çevre sağlığı tekniker maaşları ve bu mesleğe sahip kişilerin ne iş yaptıklarını, nasıl bu mesleğe sahip olduklarını sizlere yazımızda anlatacağız. İlk olarak çevre sağlığı teknikerlerinin ne iş yaptığından bahsedelim. Çevre sağlığı teknikerleri insan sağlığına olumsuz etki eden çevresel faktörlerin yok edilmesini sağlar. Çevre şartlarını düzeltme ve iyileştirmede rol alırlar. Bu mesleğe sahip olan kişiler su, gıda, hava ve binaları denetleyerek insan sağlığına zararı olup olmadığını araştırır.

Çevre sağlığı teknisyeni maaşları ne kadardır? Sorusunun cevabı ise; çevre sağlığı teknikerlerinin maaşları çalışılan kuruma göre değişkenlik gösterir. Normalde bir çevre sağlığı teknisyeninin maaşı 2 bin TL ile 2 bin 500 TL arasında değişmektedir. Fakat hastanelerde görev yapan çevre sağlığı teknisyenleri maaşlarına ek olarak döner sermayeden pay alırlar. Döner sermayeden alınan pay ile beraber maaşları 2 bin 800 TL’yi geçmektedir. Özel sektörde çalışan çevre sağlığı teknisyenleri ise 1.500 TL ve üzerinde maaş alır. Çevre sağlığı teknisyeni maaşları 2017 yılında % 3’lük bir zamma tabii tutulacaktır.

Çevre sağlığı teknisyenleri çalışma ortamı olarak genellikle büro, ev veya laboratuar gibi kapalı alanlarda çalışır. Bazı durumlarda ölçüm ve denetleme için açık alanlara da giderler. Çalışma şekilleri kişinin çalıştığı kuruma göre değişkenlik gösterebilir.

Merak edilen tüm maaşlar :

 • Toplum sağlığı merkezi
 • Toplum sağlığı teknisyeni maaşları
 • Toplum sağlığı hekimi maaşları
 • Toplum sağlığı hemşire maaşları
 • Toplum sağlığı memur maaşları
 • Toplum sağlığı merkezi ebe maaşları
 • Toplum sağlığı merkezi diyetisyen maaşları
 • Toplum sağlığı merkezi psikolog maaşları
 • Halk sağlığı asistan maaşları
 • Halk sağlığı maaş bordrosu
 • Halk sağlığı biyolog maaşları
 • Halk sağlığı maaşları ne kadar
 • Halk sağlığı maaş drtus
 • Halk sağlığı istatistikçi maaş
Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kimyager Maaşları başlıklı makalemizde arge kimyager maaşları, dsi kimyager maaşları ve fabrikada kimyager maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Çevre Sağlığı Teknisyen – Tekniker Ma...

Aktif Maaş

2855 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

114 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

2969 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap