Cezaevi (CTE) Personel Maaşları

Cezaevi (CTE) Personel Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Cezaevi personel maaşları hakkında genel bilgileri buradan inceleyebilirsiniz. Adalet Bakanlığına bağlı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan bir personel vardır. Kadro listesi bakımından baktığımız zaman; yardımcı hizmetler, teknisyen, tekniker, mühendis, şoför, infaz koruma memuru, büro memuru, cezaevi müdürü, doktor, psikolog, sosyolog, öğretmen, pedagog veya sosyal çalışmacı gibi bir kadro bulunmaktadır. Bu kadroların bazıları sözleşmeli olabildiği gibi bazıları ise kadrolu personellerdir. Bazı memurların görevlerini ve çalışma şartlarını incelediğimizde;

Görevi için özgürlüğünü feda eden personellerdir. Suçlu olmadıkları halde hayatlarının bir bölümünü yüksek duvar arkasında geçiren memurlar hangi görevleri yapıyorlar? Görevlerini yaparken ne gibi durumlar ile karşılaşıyor? İşledikleri suçlar sebebiyle özgürlüğü kısıtlanmış kişilerin toplandığı mekanlara cezaevleri denilmektedir. Burada düzeni infaz koruma memurları sağlamaktadır.

Türkiye hayatlarını yüzlerce suçlunun arasında geçiren infaz koruma memurlarının en önemli görevi; Suçluların cezalarını kanunlar gerektirdiği şekilde tamamlamalarını sağlamaktır. İlk ceza evine girişten tahliye olana kadar tüm sorumluluk gardiyanlara aittir. Toplumda gardiyan olarak bildiğimiz infaz koruma memurları, mahkumların topluma kazandırılması için önemli bir rol oynuyorlar. Mahkumların topluma kazanılması için bir çok personel görev yapıyor.

Yapılan araştırmaya göre Avrupa da 2 mahkum başına 1 infaz koruma memuru düşerken, Türkiye ise bu rakam 5 mahkuma 1 memurdur. Durum böyle olunca iş yükü çoğalıyor. Ülkemizde yaklaşık 30 bin infaz koruma memuru görev yapıyor.

Gardiyan Nasıl Olunur

  • Gerekli fiziksel şartların sağlanması,
  • KPSS sınavından yeterli not alınması,

Göreve başlamadan önce ise hizmet öncesi eğitimler veriliyor.

Cezaevi (CTE) Personel Maaşları

Kadroların bazıları yardımcı hizmetler, teknisyen, tekniker, mühendis, şoför, infaz koruma memuru, büro memuru, cezaevi müdürü, doktor, psikolog, sosyolog, öğretmen, pedagog veya sosyal çalışmacı gibi sıralayabiliriz. Maaş zamları Ocak ve Temmuz olmak üzere sene iki kez verilmektedir. 2016 ve 2017 için zam oranları belirlendi. Ayrıca bu zam üzerine ekstra enflasyon farkları da zamdan düşük kalması durumda eklenecek.

En düşük sınıfta yardımcı hizmetler için 2017 Ocak yılı için maaş 2207 TL (Bekar, 13/3 derece, tazminatsız) zam oranı %3’tür. Tekniker – Teknisyen yaklaşık 2642 TL’dir. İnfaz koruma memuru ve büro memuru 2554 TL’dir. Doktor sınıfında yer alan memurlar ise 3876 TL’dir. Buradaki maaşlar kadrolu personel maaşlarıdır. (Bekar ve dereceye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.)Sözleşmeli çalışan personel ortalama 200 – 400 TL daha düşük almaktadır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Ayniyat Saymanı Maaşları (Ne İş Yapar) başlıklı makalemizde ayniyat maaşları, ayniyat memur maaşları ve ayniyat sayman maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap