Çocuk Gelişimcisi Maaşları

Çocuk Gelişimcisi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Çocuk gelişimi bölümünden mezun olan kişilerin merak ettiği konulara açıklık getireceğiz. Çocuk Gelişimcisi Maaşları ne kadar ? Ocak ve Temmuz 2017 maaşları ne durumda ? 2 yıllık çocuk gelişimi ve 4 yıllık çocuk gelişimi maaşları arasında ne gibi farklılıklar var. İşte detaylar maasi.org farkıyla haberimizde…

Çocukların ileri ki yaşamlarına kadar en büyük destekçileri aileleridir. Çocuklarına kişisel gelişim, el becerisini geliştirme, hızlı düşünme ve pratik zeka gibi konularda destek vermeleri gerekiyor. Anaokulu, kreş ve özel ders gibi yöntemlere başvurmaları gerekmektedir. Bu yöntemler çocukların gelişimine katkı sağladığı gibi ileri ki yaşamlarında da çok büyük rol oynayacaktır.

Çocuk gelişimi bölümünden mezun olan öğretmen adayları mutlaka KPSS genel kültür, genel yetenek ve eğitim bilimlerinden sınava girer. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan Şubat ve Ağustos atamalarla birlikte öğretmen olmaya adaydırlar. Bu atamalarda yerleşen öğretmenler okullarında bir ay içerisinde göreve başlayabilirler.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı’nın son yıllarda uygulamış olduğu sözleşmeli öğretmenlik ile birlikte 5 sene kesintisiz hizmet veren öğretmenler, bakanlık tarafından belirlenen yerlere kadrolu ataması yapılacaktır. Popüler olan bu meslek dalı kadroya alınma müjdesiyle her geçen gün artmaya devam ediyor. Genç öğretmenlerin özellikle tercih ettiği yöntemler arasındadır.

Bilindiği üzere çocuk gelişimi özel sektörde Kreş ve Anaokulu gibi yerlerde vardır. Kamuyu düşünen adaylar için KPSS şartı aranırken, özel sektörde ise herhangi bir şart aranmamaktadır. Yeni mezun olan bir öğretmen adayı buralarda rahatlıkla görev yapmaktadır. Fakat aldığı maaş tecrübeli öğretmeye göre düşüktür.

Çocuk Gelişimcisi Maaşları Ne Kadar ?

Aşağıda sizlere çocuk gelişimcisi hakkında maaş bilgisi verilmektedir. Temmuz 2016 ve Ocak 2017 maaşlarını açıklanmıştır. Ayrıca Temmuz 2017 maaş üzerinde de ortalama Memur maaşı zammı ile birlikte %4 fark verilecektir. Bu yazımız popüler meslek maaşları kategorisinde yer almaktadır. Daha fazla maaş bilgisi için lütfen yukarı bulunan arama kısmını kullanınız.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Mimar Maaşları 2017 başlıklı makalemizde bir mimar maaşı ne kadar, iç mimar başlangıç maaşları ve mimar maaşları belediye hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Çocuk Gelişimcisi Maaşları

Aktif Maaş

2598 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

78 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2676 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap