Çöpçü Maaşları Ne Kadar

Çöpçü Maaşları Ne Kadar

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Çöpçü maaşları, belediye çöpçü maaşları, Türkiye’de çöpçü maaşları, Almanya çöpçü maaşları ve çöpçü ne kadar maaş alıyor sorularına yanıtlar arayacağız. Belediyelerin temizlik hizmetleri müdürlüğü’ne bağlı sokak çöpçüleri hakkında özlük durumları yıllık izin süreleri, maaşları ve sosyal yardımlar gibi bazı konularda siz değerli ziyaretçilerimize bilgiler vereceğiz. Temizlik belediyenin aslı görevleri arasında yer almaktadır. Sokakların temizliği, park ve bahçelerin temizliği kısacası bağlı olduğu il yada ilçe ne temizliği gerekiyorsa oradan sorumludur.

Tercih Edilen Meslekler Arasında

Peki çöpçü maaşları ne kadar ? alır. Çöpçüler belediyenin temizlik işleri müdürlüğünde görev alan kişilerden oluşan ekipleri denilmektedir. Burada şef, amir, çöp kamyonu şoförü ve en alt derece olan çöpçüler görev almaktadır. Çöp arabasıyla sokakları gezerek çöp toplayan kişilere çöpçü denilmektedir.

Günümüzde bu meslek beğenilmemiş gibi görünse de aslına bakarsanız hijyen dışında çalışma saatleri bakımından ve personel maaşları bakımından yapılacak işler arasındadır. Genellikle kadrolu işçilerden oluşmaktadır. Senelik ikramiye hakları en az 20 ile 25 gün yıllık izin süreleri belediye garantisi altında çalışmaktadırlar. 2500 lirayı aşan maaşlarıyla çoğu meslekten fazla para kazanılmaktadır.

Belediyenin hizmet verdiği alan büyüdükçe Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı personel sayısı fazla ulaşmaktadır. Bunları iki kısma incelemek gerekirse; gece işi yapan yani gece sokaklarda ve caddelerde çöp birikintileri toplayan kişiler. Gündüz sokak temizliği yapan kişilerdir bağlı olduğu müdürlük tarafından kişiler gece ya da gündüz şekilde çalıştırıldığı gibi haftalık yada aylık dönüşümlü olarak çalıştırılmaktadır.

Çöpçüler Ne Kadar Maaş Alır ?

Aşağıdaki tabloda çöpçü maaşlarını ilişkin bilgiler bulabileceksiniz. Burada unutulmaması gereken belediyeden belediyeye bu maaşların değiştiğidir. (Güncel maaşlar 2017’ye aittir. 2012 – 2013 – 2014 – 2015 – 2016 yıllarının zam ortalama %7 civarındadır.)

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Belediye Otobüs Şoförü Maaşları başlıklı makalemizde Ankara belediyesi şoför maaşları, belediyesi şoför maaşları ve İstanbul belediyesi şoför maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Çöpçü Maaşları Ne Kadar

Aktif Maaş

2579 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

103 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

2682 (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap