Din Görevlisi – Hizmetleri Uzmanı Maaşları

Din Görevlisi – Hizmetleri Uzmanı Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Din görevlisi ve hizmetleri maaşları hakkında Temmuz 2016 ve Ocak 2017 verilerine ulaşabilirsiniz. Burada vereceğimiz bilgiler ışığında; diyanet din hizmetleri uzmanı maaşı, din görevlisi nasıl olunur, yurtdışı din görevlisi maaşları ne kadar, din görevlileri ne kadar maaş alacak ve yurtdışı sözleşmeli din görevlisi maaşları bunun gibi bir çok soruyu yanıtlamış olacağız. %99 müslüman olan ülkemizde yaşıyoruz. Din görevlerinin yürütülmesine adına devlet tarafından kurulan Diyanet İşleri Başkanlığı yürütmektedir. Burada işlenen faaliyetler arasında dini tam yaşama adına bir çok personel hizmet vermektedir. Camilerden, müftülüklere kadar bir çok din konusunda bilgi alabilir, aklınıza takıldığınız noktaları sorabilirsiniz.

Din Görevlileri Ne Kadar Maaş Alıyor ?

Memurların yıl iki kez olmak üzere zam ayları vardır. Bunlar Ocak ve Temmuz aylarıdır. Ocak 2016 %6, Temmuz 2016 %5, Ocak 2017 %3 ve Temmuz 2017 %4 olmak üzere zam miktarları belirlendi. Bu zamlara enflasyonun altında kalırsa ayrıca enflasyon farklarının da ödenmesi hususunda anlaşmaya varıldı. Din görevlisi maaşları 2016 ne durumda ? Din görevlileri maaş zammı 2016 ve 2017 verileriyle şu şekildedir. (Aşağıda ki tabloda detaylı açıklanmıştır.) Personeller arasında maaş farklılıkları vardır. Burada din hizmetleri uzman maaşları, din hizmetleri müşaviri maaşları, din hizmetleri ataşesi maaşı ve din hizmetleri müşaviri maaşı bilgileri şu şekilde yapılmaktadır. Uzman ile düz memur arasında %5 – %10 maaş farkı ve müşavir arasında %10 – %20 maaş farkı ile daha fazla almaktadır. Din görevlisi 2500 TL maaş alırken, uzman ise en az 2750 TL ve müşavir ise 3000 TL maaş almaktadır.

Din Görevlisi Maaşları Yıllara Göre

Din görevlisi maaşları 2012 – 2013 – 2014 – 2015 – 2016 – 2017  geçtiğimiz 6 seneye baktığımız zaman yıllık en az %7’lik bir zam ile şuana ulaştığını görüyoruz. Peki, Almanya’da din görevlisi maaşları ve yurtdışı din görevlisi maaşları ne kadar ve yurtdışı sözleşmeli din görevlisi maaşları ne durumda ? Türkiye verilen memur zamlarından aynı şekilde yararlandığını ekstra tazminatlar olarak %30 maaşının farkını almaktadır.

20 senesini tamamlan din görevlisi 7 bin gün üzerinden emekliliğe ayrılmaktadır. Din görevlisi emekli maaşları ise en son aldığı maaşın en az %40 kesinti ile ele geçen halidir. Emekli olmadan önce 3000 TL alan din hocası, emekli olduğu zaman 1800 TL civarında maaş alacağı anlamına gelmektedir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Ayniyat Saymanı Maaşları (Ne İş Yapar) başlıklı makalemizde ayniyat maaşları, ayniyat memur maaşları ve ayniyat sayman maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Asgari geçim indirimi bekar personellere göre hesaplanmıştır. Tazminat ve ek ödemeler minimum tutulmuştur.

Din Görevlisi – Hizmetleri Uzmanı Maa...

Aktif Maaş

2685 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

80 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2765 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap