Din Görevlisi Maaşları

Din Görevlisi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Din görevlisi maaşları, özlük hakları, çalışma saatleri, çalışma şartları, yıllık izin süreleri gibi birçok konuda bilgiler vereceğiz. Yaklaşık olarak %99’u müslüman olan bir ülkede yaşamaktayız. Dini görevlerini tam anlamıyla yapılabilmesi için devlet tarafından başbakanlığa bağlı Diyanet İşleri Başkanlığı kurulmuştur. Bu başkanlık ülkemizdeki islam dini hususunda devlet tarafından yetkilendirilen tek merci yerdir.

Kur’an, sünnet, hadis, fıkıh bir çok bilgili insanları aydınlatıcı bilgiler vermektedir. Bu bilgiler ışığında dini tam anlamıyla yaşamak için insanlar araştırma yapması ve dinin gereklerini uyması gerekmektedir. Din görevlisine bu hizmetleri halka anlatabilmek için kurum tarafından yetkilendirilen kişidir.

Din hepimiz için değerli bir varlıktır. Onu korumak kollamak ve yaşatmak için elimizden gelen bütün çabayı göstermemiz gerekir. Öncelikle dini tam anlamıyla yaşayabilmek için Kur’an, sünnet, hadis gibi önemli değerleri incelemek ve orada anlatılan hususlara hayatımızda uygulamamız gerekmektedir.

Peki din görevlisi insanlara ne gibi bilgiler anlatır ? Dini tam anlamıyla din görevlisinden öğrenmemiz imkansızdır. Din görevlisi bize sadece rehber olur. Rehberlikten öteye geçmesi için insanların araştırma yapması ve dinimizde haram ve yasak olan şeyleri günlük yaşamına uygulaması gerekmektedir.

Din Görevlisi Maaşları Ne Kadar ?

Din görevlisinin seçimi konusunda sadece KPSS şartı aranmaz. Bu şartları içerisinde dini bilgiler ekstra olarak mülakatta sorulmaktadır. Burada başarılı olan adaylar din görevlisi Diyanet İşleri Bakanlığı atanır.

2012 – 2013 – 2014 – 2015 – 2016 ve 2017 senelerinde ortalama yaklaşık olarak %7 maaşlara zam gelmiştir. Bu zam oranı memurlara her sene verilen oranlar üzerinden hesaplanmıştır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kaloriferci Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde kaloriferci, kaloriferci maaş ve kaloriferci maaş bordrosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Din Görevlisi Maaşları

Aktif Maaş

3099 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

93 TL (%3)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

3192 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap