Diş Hekimi Maaşları 2017

Diş Hekimi Maaşları 2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Diş hekimliği hiçbir zaman ölmeyecek meslekler arasındadır diyebiliriz. Diş tedavileri ne kadar pahalı olursa olsun insanlar diş ağrısına katlanamadığı veya dişlerinden yana görünüş problemi yaşadığı için bu paraları ödüyor. İnsanlar dişlerini yaptırdıktan sonra ise diş hekimi maaşlarını merak ediyorlar. Bu kadar popüler bir mesleğin maaşlarının merak edilmesi de oldukça normal. Sadece diş tedavisi olan kişiler değil ileride bu bölümü okumak isteyen öğrenciler veya dişçi olmak isteyen kişilerde diş hekimi maaşlarını merak ediyorlar. Diş hekimi maaşı ne kadar? Sorusunun cevabı ise değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden diş hekimi maaşları hakkında net bir rakam vermek insanları yanıltabilir.

Diş hekimler kendi muayenehanesinde çalışabileceği gibi devlet hastanelerinde, özel hastanelerde veya ağız ve diş sağlığı merkezlerinde de görev alabilirler. Diş hekimi maaşları 2017 yılında devlet hastanesinde görev alanlar için minimum 3 bin 400 TL olması bekleniyor. Doğu illerinde görev alan diş hekimlerinin maaşlarının ise minimum 4 bin TL olacak. Özel sağlık kuruluşlarında çalışan diş hekimlerinin ise maaşları çalıştıkları kurumlara göre değişkenlik gösterir. Özel sektörde çalışan diş hekimleri genellikle maaş + pim şeklinde görev alırlar. Yine meslekteki tecrübe yılı ve hangi ilde görev yaptığı maaşı etkileyen faktörler arasındadır. Kendi muayenehanesinde çalışan bir dişçinin ise kazandığı para muayenehanesinin bulunduğu konuma ve tedavi ücretlerine göre değişkenlik gösterir.


Bir önceki yazımız olan Pratisyen Doktor Maaşları 2017 başlıklı makalemizde pratisyen doktor maaşı, pratisyen hekim iş yapar ve pratisyen hekim maaşı döner sermaye hakkında bilgiler verilmektedir.

Diş Hekimi Maaşları 2017

Aktif Maaş

3303 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

132 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

3435 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap