Diş Protez Teknisyen – Tekniker Maaşları

Diş Protez Teknisyen – Tekniker Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Diş ile ilgili mesleklerin hepsi dikkat çekmektedir. Bu mesleklerden birisi ise diş protez teknisyenliğidir. Diş protez teknisyenleri diş hekimlerinin verdikleri ölçülere göre eksik olan diş ve ağız dokularını tamamlar ve düzenler. Diş protez teknisyeni maaşları diğer diş ile ilgili olan mesleklere göre daha düşüktür. Devlet memuru olarak çalışan diş protez teknisyenleri ile özel sektörde çalışan diş protez teknisyenlerinin maaşları arasında değişiklik çok fazla değildir. Özel sektörde maaşların çok fazla değişmesi net bir rakam vermeyi engelliyor. Devlet memuru olarak çalışan diş protez teknisyenlerinin maaşları ise meslekteki görev süresi, evli olup olmadığı ve çocuk sahibi olup olmadığına göre değişkenlik gösterir.

Diş protez teknisyeni maaşları ne kadardır? Sorusunun cevabı ise; diş protez teknisyeni maaşları özel kurumlarda veya devlet kurumlarında çalışanlara göre değişiklik gösterir. Özel kurumlarda maaşlar asgari ücretten yani 1.300 TL’den başlayarak 3 bin 500 TL’ye kadar yükselmektedir. Devlet kurumlarında ise en düşük diş protez teknisyeni maaşı 2 bin 750 TL en yüksek diş protez teknisyeni maaşı ise 3 bin 300 TL’dir. Bu maaşlar eş yardımı veya çocuk yardımı eklenmemiş halidir. Diş protez teknisyeni maaşları 2017 yılında ise diğer devlet memurları gibi yükselecektir.

Diş protez teknisyeni olmak isteyen kişiler Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı “Diş Protez” bölümünden mezun olmalı veya Mesleki Eğiti Merkezlerinde “Diş Protezcisi” mesleğinin eğitimini almalıdır. Aşağıda en düşük maaşlar verilmiştir. En düşük personele göre hesaplama yapılmıştır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kimyager Maaşları başlıklı makalemizde arge kimyager maaşları, dsi kimyager maaşları ve fabrikada kimyager maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Diş Protez Teknisyen – Tekniker Maaşları

Aktif Maaş

2687 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

107 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

2794 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap