Diyaliz Teknikeri Maaşları

Diyaliz Teknikeri Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Diyalizin ne olduğunu hemen herkes bilmektedir. Böbrek yetmezliği olan hastalarda böbreklerin vücut ihtiyacını karşılayamaması halinde sanki bir böbrek gibi kanı temizleyen alete hemo diyaliz aleti denir. Bu aleti kullanmakla ve hastayla ilgilenmekle sorumlu kişiye ise diyaliz teknikeri denir. Diyaliz teknikerlerinin maaşları hizmet verdiği hastaneye göre değişmektedir. Özel hastanede görev yapmakta olan diyaliz teknikeri maaşı ile devlet hastanesinde görev alan diyaliz teknikerinin maaşı farklıdır. Diyaliz teknikerlerinin görevleri şu şekilde sıralanabilir. Doktorun verdiği izin ve onay doğrultusunda diyaliz makinesine bağlanması gereken hastayı diyalize bağlamak ve bu hastanın diyaliz sıklığını takip etmek, yani aylık, haftalık periyotlarla hastayı kontrol etmek, sadece hastayla değil makinen temizliği ve bakımıyla ilgilenmek aynı zamanda nasıl bir hayat sürmesi gerektiği konusunda hastayı bilgilendirmek de diyaliz teknikerinin görevlerindendir. Diyaliz teknikerleri insanlarla iletişim kurmayı seven ve yaptığı işin hayati önem taşıdığının bilincinde olan kişilerden olmalıdır. Aynı zamanda makinelerin çalışma sistemlerine ve bakımına ilgili bunun yanı sıra hastalara karşı merhametli insanlardan olmalıdır.

Geleceğin mesleği olarak görülen kadrolu diyaliz teknikeri maaşları 2000 – 2500 TL arasındadır. Devlette ise durumlar bu şu şekildedir. Kişinin çalıştığı hastaneye göre bu maaş aralığı değişmektedir. Diyaliz teknikeri devlet maaşları 2500 – 3000 TL civarındadır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kimyager Maaşları başlıklı makalemizde arge kimyager maaşları, dsi kimyager maaşları ve fabrikada kimyager maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap