Diyetisyen Maaşları 2017

Diyetisyen Maaşları 2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Son yılların en popüler meslekleri arasında gösterilen diyetisyen maaşları da mesleklerindeki popülerlikten etkilenerek yükselme göstermiştir. Özellikle kilo sorununun ülkemizde yaygınlaşmasıyla beraber diyetisyenlere giden kişi sayısı da gün geçtikçe artış göstermiştir. Buna bağlı olarak bazı diyetisyenler devlet çatısı altında çalışırken bazı diyetisyenler kendi ofislerini açıyorlar. Buna bağlı olarak da diyetisyen maaşları değişiklik göstermektedir. 2017 diyetisyen maaşlarında devlet zam yapacak fakat bu zammın oranının tam olarak ne olacağı belli değil. Diyetisyenler restoran ve catering firmalarında da çalışabildiği için maaşları sürekli değişkenlik göstermektedir.

Diyetisyenler ne kadar maaş alır? Sorusunun cevabı ise; bir diyetisyenin çalıştığı alana göre ve yere göre değişmektedir. Devlet hastanesinde çalışan bir diyetisyenin ortalama maaşı 3 bin TL ile 3 bin 500 TL arasında değişmektedir. Devlette diyetisyen alımları az olduğu için çoğu diyetisyen özel hastanelerde, restoranlarda ve catering firmalarında çalışmaktadır. Bu alanlarda çalışan diyetisyenlerin ise maaşları asgari ücret olan 1.300 TL’den uzmanlık seviyesine göre 10 bin TL’ye kadar değişebilmektedir. Kendi özel ofisinde çalışan diyetisyenler ise genellikle seans başına ücret alırlar. Bu seansların ücretleri ise genellikle 50 TL ile 400 TL arasında değişiklik gösterir. Aylık kazandıkları maaş ise hasta sayılarına göre değişkenlik göstermektedir. Ofisi olan bazı diyetisyenler ise hastalarının hedeflediği kiloya inene kadar hizmet verip toplam olarak ücret almaktadır. Ofisi olan diyetisyen maaşları dediğimiz çerçevelerde diyetisyenin ücret konusunda çalışma şekline göre değişmektedir.

Diyetisyen Maaşları Ne Kadar

Diyetisyen maaşları 2017 devlette aşağıda yer almaktadır. Peki özel hastane diyetisyen maaşları ne durumda ? Bu mesleği icra eden personellerin aldığı maaş bir çok kişi tarafından merak edilmektedir. Maasi.org olarak sizlere net tutarları aktaracağız. Ayrıca diğer linkler üzerinden incelemek isterseniz;

Diyetisyen Maaşları

Diyetisyenlik Maaşları

Ülkeler;

  • Amerika
  • Almanya
  • Fransa
  • Türkiye

Hastaneler;

  • Acıbadem
  • Memorial
  • Medical park

Diyetisyen maaşları döner sermaye ile değişmektedir. Kadrolu ve sözleşmeli çalışan arasında ortalama %15 maaş farkı bulunmaktadır. Stajyer ise oldukça düşüktür.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kimyager Maaşları başlıklı makalemizde arge kimyager maaşları, dsi kimyager maaşları ve fabrikada kimyager maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Diyetisyen Maaşları 2017

Aktif Maaş

4.217 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

169 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

4.385 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap