Diyetisyen Maaşları

Diyetisyen Maaşları

Son zamanların özellikle bayan öğrenciler tarafından en çok istenilen meslek dallarından bir tanesi hiç şüphesiz diyetisyenliktir. Bu kadar çok istek olması sonucu diyetisyenlik maaşları da bir hayli merak dilen şeyler arasına girmiştir. Diyetisyen maaşları hakkında bilgi vermeden önce diyetisyenin ne olduğuna bir bakalım. Diyetisyenler 4 yıllık lisans eğitimi sonucu sağlık fakültelerinden mezun olan ve sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam konusunda uzman bilgi sahibi olan kişilerdir. Diyetisyenler sadece insanlara diyet yazıp gönderirler gibi gözükse de aslında tüm görevleri bunlarla sınırlı değildir. Besin analizlerini yapar hangi besinin ne kadar pişmesi gerektiğini hangi besinin hiç kesilmemesi gerektiğini hangi besinin neye iyi geldiğini belirlemek de diyetisyenlerin görevlerindendir. Aynı zamanda diyet ürünlerini geliştirmek de yine diyetisyenlerin görevleri arasındadır. Bunun yanı sıra kurumsal yerlerde ya da özel şirketlerde toplu yemeklerin verildiği yerlerde örneğin okul yemekhanelerinde iş yeri yemekhanelerinde kalori ölçüsüne göre günlük yemek listesini hazırlar. O gün hangi ölçüde ne pişeceğine ve bir porsiyona ne kadar yemek konulacağına bile o karar verir.

Diyetisyen maaşları özel hastane kalitesine göre değişir. Türkiye bilindik özel hastanelerde görev yaparsanız ortalama (unvanına göre) 6 bin TL maaş alırken, bu maaş devlet hastanelerinde 3.5 bin TL kadar düşmektedir. Diyetisyen maaşları döner sermaye de dahil eder isek 4 bin TL civarında maaş alırlar.

Bir önceki yazımız olan Elektronörofizyoloji Maaşları başlıklı makalemizde elektronörofizyoloji devlet maaşları, elektronörofizyoloji maaşları 2016 ve elektronörofizyoloji özel hastane maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsor Reklam
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bir Cevap Yazın

wpDiscuz

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap