Doktor Maaşları Döner Sermaye

Doktor Maaşları Döner Sermaye

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

2017 Doktor maaşları döner sermaye dahil net ücretleri buradan inleyebilirsiniz. Bildiğiniz üzere doktor maaşları üzerine döner sermaye ilaveleri yapılmaktadır. Hastaneden hastaneye değişen bu farklıklar maaşa yansıması ortalama %10 ile %20 arasında değişmektedir. Örneğin, 5 bin TL net maaş alan bir doktor ortalama 500 TL ile bin TL arasında döner sermaye farkı alarak net 6 bin TL civarında maaş almaktadır.

Yaptıkları operasyonlar başına ne kadar maaş farkı almaktadır. Hangi doktor branşına sahip kişilerin bu maaşları fazladan yararlanıyor ? İşte bu sorularının hepsine yanıtlar vermeye çalışacağız.

Doktor Maaşları Ne Kadar

Doktor olmak, herkesin hayalinde vardır. Bu mesleği tercih eden kişilerin ileri de yaşamlarında refah seviyesi nasıl olacak ? Ne kadar maaş alacak ? Doktorların aldıkları döner sermaye maaşları aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Ayrıca Temmuz 2017 yılından itibaren geçerli olmak üzere %5 zam daha gelecek. Bu da Çalışma Bakanlığı ile Memur Sen arasında imzalanan toplu sözleşme gereğince bu zammı alacaklar. Ayrıca Ocak – Temmuz 2017 arasında enflasyon farkı %5’in üzerine çıkarsa çıktığı oran kadarıyla maaşlarına zam olarak gelecektir.

Örneğin enflasyonun Temmuz 2017 sonunda %7 çıkması halinde ekstra %5+%2 olarak zam maaşlarına yansıyacaktır. Örneğin Ocak 2017 5000 TL maaş olan bir doktorun Temmuz 2017 da maaş 5250 TL olacaktır. Eğer enflasyon %7 civarında çıkarsa maaşı ekstra %2 zam gelerek 5350 TL olacaktır. Bunun yanında döner sermaye ile birlikte doktor maaşları farklılık gösterir. Bir profesör doktor ile uzman veya pratisyen arasında maaş farklılıkları vardır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Diyetisyenlik Maaşları başlıklı makalemizde diyetisyen maaşı, diyetisyen maaşları ve diyetisyen maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Döner sermaye eklenmiş halidir. 7/1 derecesine sahiptir. (Ekstra döner sermaye 150 TL eklemiştir.)

Doktor Maaşları Döner Sermaye

Aktif Maaş

4,183 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

209 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

4,392 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap