Doktor Maaşları Ne Kadar 2017

Doktor Maaşları Ne Kadar 2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Doktorluk en önemli mesleklerden birisidir. Hayatımızı emanet ettiğimiz doktorların mesleği hakkında birçok soru işareti de buluyor. Bunlardan birisi; doktor maaşları ne kadar? Sorusudur. Özellikle doktor olmak isteyenler ve Tıp Fakültesi öğrencileri bu sorunun cevabını çok merak etmektedir. Bu konuda hükümet ile sendikalar zam pazarlıklarını bitirmiş durumda. Yapılan zam pazarlıklarının ardından en düşük sağlık memuru maaşı 3 bin 114 TL oldu. En yüksek dereceli sağlık memurunun maaşı ise 8 bin 90 TL olarak belirlendi. Bu maaşlara 2017 yılının zamları ve enflasyon farkları da eklendi. Bu zamlardan sonra doktorların maaşları 2017’de ne durumda olacağı büyük merak konusu oldu.

2017 Doktor Maaşları Ne Durumda ?

Doktorların maaşları derecelerine göre değişiklikler göstermektedir. Aynı zamanda yapılan zamlarda doktorların derecesine göre farklılık gösterdi. Yeni mezun olmuş bir doktor ile 20 yıllık meslek tecrübesi bulun bir uzman hekimin aralarındaki kıdem farkı maaşlarını etkilemektedir. Özel hastanelerde doktorluk yapanlarda ise bu durum hastaneye göre farklılıklar gösterir. Özel hastanelerde genellikle doktorun mesleki tecrübesine ve eğitimine bakılır. Doktorlar kendi muayenehanelerini açarak da para kazanabilirler. Kendi muayenehanesini açan ve özel sağlık kuruluşlarında mesleğini yapan kişilerin maaşları değişkenlik gösterdiği için biz sizlere sadece kamu ve devlet hastanelerinde çalışan doktorların maaşlarını belirteceğiz.

-7. derece 1. kademe de olan bir doktorun maaşı 4 bin 225 Türk Lira iken 4 bin 352 liraya yükseldi. 127 TL’lik bir artış gösterdi.

-4. Derece 1. Kademe de olan bir uzman doktorun maaşı ise 5 bin 093 TL’den 5 bin 246 TL’ye yükseldi. Toplamda 246 liralık bir artış oldu.

Doktorların herhangi bir enflasyon farklı alıp almayacağı 3 Ocak tarihinde belirlenecek. 2016’nın ikinci yarısında enflasyon oranı yüzde 5’i aştığı takdirde aşan kısım yüzde 3’lük kısma eklenecek. 2017’de ise ilk 6 aylık dönemde enflasyon yüzde 3’ü aştığı takdirde aşan kısım Temmuz zammına ilave edilecek. Belirttiğimiz doktor maaşları ise doktorların profesörlük veya doçentlik gibi seviyelere göre değişkenlik gösterebilir. Aynı zamanda doktorlar bazı durumlarda prim de almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Pratisyen Doktor Maaşları 2017 başlıklı makalemizde pratisyen doktor maaşı, pratisyen hekim iş yapar ve pratisyen hekim maaşı döner sermaye hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Doktor Maaşları Ne Kadar 2017

Aktif Maaş

4,392 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

175 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

4,567 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
  1. gökhan dedi ki:

    Ya kardeşim bende dr um 6 senelik devlete hizmetim var ama ben bu maaşları görmedim. Net rakamları yazında millet dr un aldıgı parayı bi görsün. 2016 son ay aldıgım para 1800 küsür. Döner sermaye ile maaşımız yükseliyor. Ama Döner emeklilige yansıyormu hayır.tabiki almak ii Döner onuda almasak çogu memurdan düşük ücret almış olacagız ama bu emeklilige yansımadıkça neye yarar. Burda 6-7 alıyorum diyen dr larada şaşıyorum o para nasıl 6-7 ye çıkıyor o senin maaşınmı? Neden hiç bir dr emekli olmuyor ozaman. Millet bastonla çalışacak neredeyse hangi 6-7 bin lira ya. 1800 net maaş aldım diyorum benimi kazıklıyor devlet yani.

  2. Dr Ayşe dedi ki:

    Doktor maaşları eriyor

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap