Ebe Maaşları

Ebe Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Ebe maaşları 2017 yılı net rakamlarıyla konumuzdan inceleyebilirsiniz. Ebe maaş hesaplaması nasıl olur ? Ebelik hakkında tüm sorulara bakacağız. Yinede burada belirttiğimiz konular olursa lütfen bölümüne iletinizi bırakın. Ebe nasıl öğretmen olur ? Lisans mezunu ebe nasıl olur ? Ebe nasıl olunur ? Bu sorular altında başlıklarımızı listeliyoruz.

Ebelik nasıl bir meslektir ? Ebe olmak istiyorum

Sağlık personelleri arasında halk sağlığını en çok ilgilendiren meslek grupları içerisinde ebeleri görmekteyiz. Sağlık personellerin profesyonel üyeleri arasında yer alan ebeler son derece profesyonel bir eğitim aldıktan sonra göreve başlamak durumda olacaktır. Alacakları eğitim mesleki hayatları boyunca kendilerini halk sağlığı alanında bir hayli geliştiren ebelerin bu hizmet karşılığında ne kadar ücret aldıkları ise herkes tarafından merak edilen konular arasında yer almaktadır.

Lise mezunu ebe nasıl olunur ?

Lise mezunu olup da ebelik yapmak isteyen bir çok aday ile karşılaşıyoruz. Öncelikle yapmanız gereken sağlık meslek liselerinden hemşirelik veya ebelik bölümünden mezun olmanız gerekiyor. Daha sonra Sağlık Bakanlığının açmış olduğu atamaları takip etmenizdir. Burada dikkat edeceğiniz nokta lise mezunu orta öğretim atamalarını yakından incelemeniz gerekiyor.

Lise mezunu fazla olduğundan atama sayısı düşük ve puanları yüksektir. Bu ay içerisinde ataması yapılan ebelik kadroları 86 – 92 puan aralığındadır.

Ebe olmak için hangi liseye gidilir ?

Cevabı gayet basittir. Sağlık meslek liselerini tercih etmeniz gerekiyor. Eğer TEOG puanınız yetmez ise özel eğitim kurumlarını tercih edebilirsiniz. Hatta bazı özel okullar lise eğitimi sonra hemen iş garantisi bile vermektedir.

Ebelik bölümünde okuyanların yorumları ?

Bizlere iletilen mailler aracıyla yorumları paylaşıyoruz. (ebelik okuyanlar memnun mu?)

* İyi ki seçmişim. Çünkü sağlık hiç bitmeyecek meslekler arasındadır. Ataması zordur. Fakat özel de kolaylıkla iş bulabilirsiniz. (Ayça / 2014 mezunu)

* Bu bölüm hakkında söylenen çok şey var. Aldırış etmeyin. Ne hastanelerde ebe biter, ne de bu meslek biter. Eski bir mezun olarak söylüyorum. Bizim zamanımızda atama puanları düşüktü. Biraz sıkı çalışmayla olur. (Esra / 2008 mezunu)

Ebe Maaşları 2017 (Lisans-Lise-Orta öğretim)

Ebe maaşları son zamanlarda yaşanan enflasyonla birlikte artış göstermiş ve diğer sağlık personelleri arasında maaş farkını kapatabilecek düzeylere gelmiştir. Daha çok sağlık ocaklarında görev yapan ebelere olan ihtiyaç her geçen gün artış göstermekte ve bu da ebe atanlarına bir hayli yansımaktadır.

Hal böyle olunca ebe maaşı denildiğinde herkes o konuya yönelmiş ve şimdilerde en çok merak edilen konuları ebe maaşları ne kadar üzerinde şekillendirilmeye başlanmıştır. Ebe maaşları 2017 yılına gelindiğinde diğer sağlık personelleri gibi enflasyon oranından faydalanma imkanına sahip olarak maaşlarını artırmayı başarmıştır.

Özel hastane ebe maaşları

Kamuda iş bulamayan ebeler, özel sektörde çalışabilir. Garanti iş imkanı ile bölümü bitiren adaylar özel de kolaylıkla iş bulabilir. Ortalama maaşları (tecrübeye bağlı) 2 bin TL ile 3 bin TL arasında maaşları değişmektedir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Paramedik Maaşları 2016 başlıklı makalemizde 2016 paramedik maaşları, paramedik maaşı ve Paramedik maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Ebe Maaşları

Aktif Maaş

2688 TL (Temmuz 2017)

Verilen Zam

80 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20

Toplam Ele Geçen

2768 TL (Ocak 2018)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap