Eczacı Maaşları 2017

Eczacı Maaşları 2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Sağlık sektörünün önemli bir parçasıdır. İşe yeni başlayan eczacı maaşları, eczacı kalfası maaşları ve eczacı çırağı maaşları hakkında geniş bilgi vereceğiz. İşte merak edilen detaylar…

Tabii eczane açan eczacıların aylık gelirleri eczanelerde çalışan eczacılara göre daha fazladır. Peki, eczacı maaşları ne kadar? Aslında bu soruyu iki yönlü incelememiz gerekir. Kendi eczanesini açanların aylık geliri olarak ve bir eczanede çalışanların maaşları olarak incelersek, kendi eczanesini açan bir eczacı aylık 5 bin TL ile 10 bin TL arasında kazanabilmektedir. Hatta bu meblağ eczanenin konumuna göre ve kişinin eczanesinin tanınmasına göre 20 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bir eczanede çalışan eczacı ise ortalama 3 bin TL kazanmaktadır.

Eczacı maaşları ne kadar ?

Eczacılık getirisi yüksek olan mesleklerden birisi olduğu için çok fazla tercih ediliyor. Özellikle geçmişte eczacıların günümüze göre daha fazla kazandığını söyleyebiliriz. Eczacı maaşları 2017 yılında da değişecek gibi gözükmüyor. Eczacılar arasında kendi eczanesini açanlar çok yüksek meblağlar kazanabiliyor. Fakat eczane açan eczacıların kazandığı gelirde sürekli değişkenlik gösteriyor. Genellikle hastane veya sağlık ocağı çevresinde ki eczanelerin aylık geliri diğer bölgelerde olan eczanelere göre daha fazla diyebiliriz. Aynı zamanda bir eczanenin aylık gelirini halk arasındaki tanınmışlığı da etkiler. Tüm bunlar düşünüldüğünde eczane açan birisi ilk aylarda zarar bile edebilir. Hatta çalıştırdığı elemanların parasını kendi cebinden vermek zorunda da kalabilir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kimyager Maaşları başlıklı makalemizde arge kimyager maaşları, dsi kimyager maaşları ve fabrikada kimyager maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Eczacı Maaşları 2017

Aktif Maaş

4089 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

164 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

4353 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap