Eğitim Uzmanı Maaşları

Eğitim Uzmanı Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Neredeyse bütün mesleklerin uzmanlığı vardır. Eğitim konusunda da eğitim uzmanı dediğimiz uzmanlar olmaktadır. Bizde sizlere yazımızda eğitim uzmanı olmak ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz. İlk olarak eğitim uzmanı nedir ve ne iş yaparlar? Sorusunun cevabını vereceğiz. Eğitim uzmanları MEB’de mahalli eğitim ve öğretim konularında araştırmalar ve inceleme yapar. Araştırmalar sonucunda bir problem varsa bu problemlere çözüm önerileri geliştirmek ve bu çözüm önerilerini Milli Eğitim Bakanlığı’na sunmakla görevli olmaktadırlar. Eğitim uzmanları bunların dışında proje geliştirmek için il ve ilçe Milli Eğitim Bakanlıklarında görevlidirler.

Yazımızın bu kısmında, eğitim uzmanı nasıl olunur? Sorusunun cevabını paylaşacağız. Eğitim uzmanlığı ilk bakıldığında öğretmenlerin yaptığı bir bölüm olarak görülse de uzun yıllar bu kadrolara öğretmenlik okuyan kişiler alınmadı. Eğitim uzmanı kadrosuna genellikle Eğitim Bilimleri bölümünden mezun olanlar alındı. Fakat son yıllarda yapılan düzenlemeler ile beraber artık öğretmenler de eğitim uzmanlığı yapabilmektedir.

Eğitim uzmanı olmak isteyen öğretmenler ve Eğitim Bilimleri mezunları bir sınava tabii tutulur. Bu sınavda adayların alan bilgileri, konuyu kavrayıp özetleyebilmeleri, davranışlarının mesleğine uygunluğu, öz güveni ve ikna kabiliyetleri, genel yetenek ve genel kültürleri ve teknolojik gelişmelere ne kadar açık olduğu ölçülür. Eğitim uzmanı maaşları ne kadardır? Sorusunun cevabı ise; eğitim uzmanları mesleğe ilk başladıkları yıl 2 bin 700 TL’ye yakın maaş almaktadır. Bir eğitim uzmanının maaşı meslekte ilerledikçe artma gösterir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Mimar Maaşları 2017 başlıklı makalemizde bir mimar maaşı ne kadar, iç mimar başlangıç maaşları ve mimar maaşları belediye hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Eğitim Uzmanı Maaşları

Aktif Maaş

2590 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

77 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2667 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap