Elektrik Elektronik Mühendisi Maaşları

Elektrik Elektronik Mühendisi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Çağımızın mesleği olarak gördüğümüz elektrik – elektronik mühendisliğine talep düşmüyor. Öğrencilerin ilk mühendislik hayalleri arasında yerini alıyor. Peki, elektrik – elektronik mühendisi maaşları ne kadar ? İşte detaylar ve yanıtları… Elektrik enerjisinin üretilmesi alanındaki işlerle uğraşan mühendislik dalına elektrik elektronik mühendisliği denir. Üretimin yanı sıra enerji dağıtımı, enerji dönüşümü gibi konularla da ilgilenirler. Elektrikli aletlerin projelerinde üretim aşamasının denetlemelerinde görev alabilirler.

Elektrik hayatımızın her alanında olduğu için elektrik elektronik mühendislerinin çalışma alanları da oldukça geniştir. Tıbbi alanda özellikle de tıbbi makinelerin çalışma düzeni ve üretim denetiminde, endüstriyel alanda her türlü ortamda iş bulabilirler. Sorumluluk sahibi girişken insanların bu mesleği yapmaları mümkündür. Elektrik elektronik mühendisleri hem devlet alanında hem de özel sektörde iş bulabilirler. Ataması olan bir mühendislik dalıdır.

Özel sektörde de iş sahası oldukça geniştir. Elektrik elektronik mühendisi maaşları özel sektör ve devlet alanında elbette ki farklılıklar göstermektedir. Aynı zamanda tecrübeyle ve performansla da değişmektedir. Yeni girmiş bir elektrik mühendisi maaşı ile 6 yıldır aynı şirkette çalışan bir mühendisinin maaşı aynı olmayacaktır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Mühendis Maaşları 2016 başlıklı makalemizde mühendis maaşı, mühendis maaşları ve mühendis maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Burada verilen maaş bilgileri Mühendisler Odası tarafından açıklanan rakamlardır. En düşük mühendis maaşı brüt 3300 TL'dir. Aşağıda belirtilen eski maaşın %32 vergiye kesilmiştir. (Sigorta primi ve gelir vergisi) + asgari geçim indirimi eklenerek toplam 2482,73 TL ulaşılmıştır.

Elektrik Elektronik Mühendisi Maaşları

Aktif Maaş

2359,20 TL

Verilen Zam

124,13 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15

Asgari Geçim İndirimi

123,53 TL

Toplam Ele Geçen

2606,86 TL

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap