Elektrik Teknikeri Maaşları

Elektrik Teknikeri Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Elektrik teknikeri maaşları ne kadar ? Kamu ve özel sektör başta olmak üzere geniş iş imkanına sahip olan elektrik teknikerleri bölümü hakkında bilinmedikleri yanıtlamaya çalışacağız. Meslek liselerinden sınavsız geçiş yapan adaylar 2 yıllık elektrik teknikerliği programına yazılabilir. Bu bölümünden mezun olduktan sonra piyasada iş koluna göre çalışabilirler. Peki, elektrik teknikeri nelerde iş yapabilir ? İş imkanları nelerdir ?

İş sahası bakımından geniş olduğunu buradan belirtmekte yarar var. Sanayi bölgeleri dahil elektriğin olmadığı hiç bir yer yok denecek kadar azdır. Bu yüzden piyasa bolca elektrik teknisyen ve teknikeri bulunmaktadır. Ne iş yapar ? İş bakımından her alanda görev yaptığını söyleyebiliriz. Düşük gerilime sahip otomasyon sistemleri, ev elektrik tesisat sistemleri, bina aydınlatma sistemleri, orta gerilim grubunda trafo sistemleri, elektrik panosunu dağılım ve iletim sistemleri gibi sıralayabiliriz. Ek olarak yüksek gelirim hattında da görev yapabilirler. (gerekli eğitimleri aldıktan sonra)

Elektrik teknikeri maaşları 2017

Lise mezunu elektrik teknisyeni olarak, ön lisans (2 yıllık üniversite) mezunu olan kişi ise elektrik teknikeri olarak adlandırılmaktadır. Maaş bakımından arasında 200 TL civarında bir fark bulunmaktadır. Özel sektör elektrik teknikeri maaşları ile devlette elektrik teknikeri maaşları arasında ortalama (bilgi ve deneyime göre) en az 500 TL fark vardır.

Özel de iş yapmak istiyorsanız bilginizin olması şarttır. Elektrik konusunda hangi alanda iş yaparsanız kalifiyeli olmayı amaçlayın. Kalifiyeli personel demek işsiz kalmayacağınız anlamına gelmektedir. Özel de bir iş yerinden başka bir yerine kolaylık gidebilirsiniz. Diğer bir deyimle nerede olsanız iş bulabilirsiniz. Fakat yeni mezun tekniker için aynı şeyleri söylememiz doğru olmaz. Tavsiye olarak kendini yetişmeli ve piyasa şartlarına uyum sağlaması gerekmektedir.

Peki kamu veya özel de ne kadar maaş alırım ? Özel de orta seviye iş bilginiz ile 2 bin TL ile 2 bin 500 TL arasında maaş alırken, kamuda iyi bir KPSS puan ile güzel kuruma yerleşmeniz halinde en az 3 bin TL maaş alabilirsiniz. Ülke dışında ise en az maaşınız 2 bin dolar seviyelerindedir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Bilgisayar Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizde bilgisayar tekniker maaşları 2017, bilgisayar tekniker maaşları ne kadar ve kamuda bilgisayar teknikeri maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap