Elektrik Teknisyeni Maaşları

Elektrik Teknisyeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Elektrik teknisyeni maaşları ne kadar ? Devlette ve özel sektörde hangi maaşları alırlar ? Çalışma koşulları ve şartları, iş olanakları ve diğer merak edilen tüm soruların yanıtları burada…

İnsanlık bilimin en önemli icatlarından birisi de elektriktir. Elektrik hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Temel ihtiyaçlarımızın pek çoğunu elektrik ile karşılarız. Hayatımızın vazgeçilmez bir unsuru olan elektrik enerjinin kullanımı ise elektrik konusunda uzmanlaşmış teknisyen, tekniker ve mühendisler sayesinde oluyor.

Elektrik teknisyeni ne iş yapar ?

Elektrik teknisyeni ne iş yapar ? Elektriği üretimi, dağıtımı ve kullanılmasıyla ilgili olarak tüm teknik bilgiye sahip kişiye denir. Ne iş yapar konusunda şu bilgiyi verelim. Elektrik sistemlerine ait makine, donanım ve teçhizatların kullanılmasını ve bakım onarım kısmından gerekli işlemleri yapmakla sorumludur.

Elektrik işinde sabır ve bilgi gereklidir. Kişinin bu işi yapmasında istekli olması şarttır. Mesleğini sevmeli ve buradan emek kazandığını veya kazanacağını unutmamalıdır. Elektrik teknisyeni elvers, ofisleri, fabrikalara ve ticari kuruluşlara elektrik tesisatı projeye uygun olarak getiren ve bağlayan kişidir.

Çalışma alanlarına baktığımız elektrik üreten santraller, elektrikli aletlerin üretimi ve tamiri sistemleri, ev elektrik sistemleri, düşük – orta – yüksek gerilim hatları taşınması, bakım ve onarımı, iletimi sistemleri gibi işletmelerde çalışabilirler.

Teknisyen olabilmek için makinelik konularda bilgisi olan, renk körlüğü olan, kendine güvenen, özverili, sabırlı, dikkatli ve bedensel olarak kuvvetli olmak gerekmektedir. Teknisyenlik piyasada aranan meslekler arasındadır.

Elektrik teknisyeni maaşları ne kadar ?

Aşağıda tabloda yıllara göre maaş verileri verilmiştir.

Kamuda elektrik teknisyeni maaşları ne kadar ?

2011 Elektrik teknisyen maaşı – 2250 TL

2012 Elektrik teknisyen maaşı – 2350 TL

2013 Elektrik teknisyen maaşı – 2500 TL

2014 Elektrik teknisyen maaşı – 2650 TL

2015 Elektrik teknisyen maaşı – 2750 TL

2016 Elektrik teknisyen maaşı – 2875 TL

2017 Elektrik teknisyen maaşı – 2935 TL

Özel sektör elektrik teknisyeni maaşları ne kadar ?

Özel de kişinin tecrübesi maaşını belirleyen en önemli unsurdur. İşinin uzmanı olan kişilerde 3 bin TL civarında maaşa sahipken, yeni mezun ve deneyimi az olan personeller asgari ücret seviye ve biraz üzeri maaş almaktadırlar.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Uçak Bakım Teknisyeni Maaşları başlıklı makalemizde uçak bakım teknisyeni maaşları ne kadar, uçak bakım teknisyeni nedir ve uçak bakım teknisyeni nerelerde çalışır hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar
  1. fatih dedi ki:

    gediz edaş konak şubesinde elektrik ariza servisinde gorevliyim,12 yildir bu işi yapiyorum, 1600 tl maaş ve 200 liralik yemek karti var,başka bisey yok

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap