Elektronik Teknikeri Maaşları

Elektronik Teknikeri Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Elektronik teknikeri maaşları ne kadar ? Kaç lira maaş alır ? Devlette, kamuda ve özel sektör de ne kadar maaş alır ? Tüm bilgileri konumuz üzerinden inceleyebilirsiniz. Elektronik teknikerliği bölümü ülkemizde uzun yıllarda var olan bir bölümdür. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte teknikerlere ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Peki elektronik teknikeri ne iş yapar ? Hangi alanlarda görev yapar ? İş olanakları ve çalışma imkanları neledir ? Gelin maaş bilgisi vermeden önce bu ince ayrıntılarını birlikte inceleyelim.

Elektronik teknikeri ne iş yapıyor ?

Sistemlerin kontrolü sağlayan ve sistemi kuran kişiye denilmektedir. Peki sistem nedir ? Teknikerler bir sistemin kurulmasın aktif olarak rol alabilir. Örneğin bir taşıma bandı sisteminde malzemelere göre ürün seçimi yapılması işlemi için elektronik teknikerinin görevi bu sistem hangi tip ürünler kullanılacak, hangi renklere göre sen-sörler ayrım yapacak, hatalı ürünler nasıl anlaşılacak, yürüyen bant sistemin kontrolü nasıl olacak ? hangi tip entegre elemanları kullanılacak ? gibi bir çok sorunun yanıtını verebilen kişiye denir. Peki bunların cevabını veremiyor musunuz ? İşte gerçek anlamda kalifiyeli personel değilsiniz.

Elektronik çok geniş ve kapsamlı bir tanım olduğundan yukarı bahsettiğimiz örnek basit yollarıyla anlatılmıştır. Elektronik kısmını tam anlamıyla çözebilen kişi piyasa şartlarında rahatlıkla iş bulabilir.

Elektronik teknikeri nerede çalışır ? Görevleri nelerdir ?

Görev listesi oluşturmak yerine nerelerde çalıştığından bahsedersek, daha verimli olacaktır. Elektronik alanında faaliyet gösteren bir çok firmada görev yapabilir. Akıllı ev sistemleri, parmak izi okuyucu, araç tanıma, yazılım – otomasyon, üretim sistemleri, kamera – alarm sistemleri, yangın algılama ve söndürme sistemleri, kart tamiri ve onarımı sistemleri diye listeyi sona kadar uzatabiliriz. Elektronik teknikerin çalışması bir sistem yok denecek kadar azdır. (Üretim sistemleri)

Peki, gelelim konumuzun başlığına elektronik teknikerleri ne kadar maaş alır ? Kaç lira ile geçimini sağlarlar. Aslında diğer konularımızda da değindiğimiz gibi maaş sabit bir bileşen değildir. Kişinin işin ehli olması, işinde sorunsuz olması, kalifiyeli olması, işiyle ilgili çözüm üretebilen olması gibi bir çok ek fonksiyon ile net maaş belirlenmektedir.

Kamuda memur seviyelerin deki teknikerler 3 bin TL seviyelerinde iş başı yaparken, işçi statüsünde olan personeller 2500 TL seviyelerinde maaş almaktadır. Özel sektörde ise asgari ücret seviyesinden başlayıp (yeni mezun) 5 bin TL’ye kadar maaş alabilmek mümkün. Yeter ki, işiniz de profesyonel olun. Kalifiyeli eleman olduğunuzu hissettirin.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Elektrik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizde elektrik tekniker maaşı ne kadar, elektrik tekniker maaşları 2017 ve elektrik teknikeri maaşları özel sektör hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap